اجتماعیدیدگاه هاسیاستِتیتر یک

ده ها تن از نمایندگان، به رسم اعتراض مجلس را ترک کردند

داکتر عبدالطیف پدرام نماینده بدخشان در صفحه فیسبوکش نوشته است که نمایندگان در اعتراض به سیاست‌های تبعیض‌آمیز و ظالمانه سران حکومت، مجلس نمایندگان را ترک کردند.

احمد بهزاد نماینده هرات نیز نوشته است که نمایندگان عدالتخواه مردم از اقوام مختلف در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز سران حکومت مجلس نمایندگان را ترک کردند.

محمد اکبری نماینده ولایت بامیان در صحن مجلس گفت که ما نماینده مردم خود هستیم و به خواست آنها و در اعتراض به تصمیم تبعیض آمیز حکومت مجلس را ترک می کنیم.

این اعتراض در حالی صورت می گیرد که چندی پیش، محمد محقق معاون ریاست اجرایی نیز گفته در صورتی که دولت به خواسته مردم لبیک نگوید، استعفا خواهد داد.

در همایشی که هفته گذشته در مصلی شهید مزاری برگزار شده بود ناهید فرید، دیگر نماینده هرات گفته بود که نباید در برابر بی عدالتی ها خاموش بود و جانب ستمگر را گرفت.

در ان همایش به دولت هشدار داده شده بود که اگر به خواست مردم توجه نکنند، روز دوشنبه ۲۷ ثور یک تظاهرات میلیونی راه اندازی خواهد شد.

رییس جمهوری عصر همان روز در یک بیانیه ویدیویی گفت که برای بررسی بیشتر و فیصله کابینه “کمیسیون ملی” ایجاد خواهد کرد.

اما این سخن رییس جمهور گویا مردم را قناعت نداده است.

روز گذشته شورای عالی مردمی اعلامیه ای را منتشر کرد که برای روز دوشنبه ۱۰ مسیر را برای تظاهرات مشخص کرده اند و مقصد را نیز دروازه ارگ اعلام کرده است.

حدود شش ماه است که نمایندگان مجلس و برخی از فعالان مدنی اعتراضاتی را مبنی بر بی توجهی دولت به شهروندان و تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان از بامیان به سالنگ دایر کردند.

از سه هفته تاکنون این بحث ها داغتر شده است

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا