اجتماعی

هشت ثور با حضور صدها تن از مردم، در ولایت هرات تجلیل شد

در این برنامه شماری از مقامات دولتی، علما و روحانیون و صدها تن از مردم و مجاهدان این ولایت در سالون مولانا جلال الدین محمد بلخی گردهم آمدند و این روز را برگزار کردند.

خلیفه نوین، یک‌تن علما بزرگ دینی ولایت هرات می‌گوید پیروزی مجاهدان افغانستان یکی از آرمان‌های اصلی مردم افغانستان بوده است.

او می‌گوید نبرد مجاهدان با شوروی در آن زمان پیروزی حق بر باطل بوده که مجاهدان توانستند با دستان خالی بزرگترین کشور جهان را شکست دهند.

این عالم دینی در گوشه‌ای از حرف‌هایش می‌افزاید “به آن صورت که شوروی دشمن اصلی مردم افغانستان بوده، اما یک ویژگی خوبی که داشتند، هیچ وقت به دشمنان مردم افغانستان سلاح توزیع نکردند که این کشور را به خون بکشانند”.

آقای نوین بیان می‌دارد “آمریکایی‌ها چندی پیش گفته بودند تا ۵۰ سال دیگر در افغانستان جنگ نیز جریان دارد”.

این عالم سر شناس دینی تصریح می‌کند اگر آمریکایی‌ها برنامه برای این کشور ندارند، پس در افغانستان چرا مانده‌اند.

درهمین حال سید احمد آخوند زاده، رییس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات می‌گوید این روز را به مردم افغانستان و مجاهدان کشور تبریک و تهنیت می‌دارد.

او گفت که مجاهدان افغانستان در آن عصر زمان که جنگ شدت زیادی را داشت با دستان خالی ابرقدرت جهان را مغلوب کرده و این پیروزی را نصیب مردم افغانستان کردند.

رییس این شورا می‌گوید مردم افغانستان به هیچ گونه اجازه این را نخواهند داد که دست‌ها بیگانه در این سرزمین اوج کند و برای مردم چالشی شود.

گفتنی است هشت ثور برابر است با ۱۳۷۱ که در این روز مجاهدان افغانستان با رژیم وقت وارد نبرد شدن و آن ابر قدرت جهانی را با دستان خالی شکست دادند.

امیرعلی فولادی- هرات

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا