• انتشار: 29 سپتامبر 2019
  • ساعت: 12:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38213
پرینت

۹۰ درصد صندوق آراء از ولسوالی های بلخ جمع آوری شده است

رییس دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات در ولایت بلخ امروز یک‌شنبه(۷ میزان) گفت حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد صندوق‌های آرا از ولسوالی‌های نزدیک به شهر مزار شریف جمع آوری شده است.

ایوب بیانی گفت در شمارش آرا تا هنوز ۵۷ هزار رای در بلخ جمع آوری شده ولی این گزارش‌ها هنوز نهایی نیست؛ زیرا یک تعدادی از ولسوالی‌ها صعب العبور است و در برخی ولسوالی‌ها ارتباط قطع است.

به گفته او، روند جمع آوری صندوق‌های رای به استثنای سه تا چهار ولسوالی به اتمام رسیده و مواد انتخابات از سایر ولسوالی‌ها به مرکز شهر رسیده است.

به گفته او، صندوق‌های رای از ولسوالی‌های شورتپه، کشین‌ده، زارع، چمتال و دولت آباد قرار است امروز به مرکز ولایت انتقال پیدا کنند.

با این وجود، اسحاق رهگذر والی بلخ می‌گوید مخالفان در روز انتخابات در چهار ولسوالی این ولایت تحرکاتی را انجام دادند که از سوی نیروهای شجاع امنیتی دفع شد و مردم با فکر آرام به پای صندوق‌های رای رفتند.

آقای رهگذر گفت میزان اشتراک مردم به پای صندوق‌های رای به دلیل تهدیدهای امنیتی نه تنها در ولایت بلخ بلکه در سراسر کشور کمرنگ بوده است.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات نیز شب گذشته اعلام کرد نتایج آرای ۵۵ درصد مراکز رای دهی از طریق تلفن به مرکز ثبت معلومات این کمیسیون جمع آوری شده است.

به گفته این کمیسیون، در ۵۵ درصد مراکز رای دهی بیش از یک میلیون نفر رای داده‌اند که سطح مشارکت اندک شهروندان را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.