• انتشار: 27 ژوئن 2019
  • ساعت: 11:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35313
پرینت
طی 24 ساعت گذشته

۸۴ طالب در پلچراغ ولایت فاریاب کشته و زخمی شدند

طی ۲۴ ساعت گذشته و در عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب ۸۴ تن از تروریستان طالب به شمول سه فرمانده کلیدی‌شان کشته، زخمی و اسیر شدند.

حنیف رضائی، مسئول مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت از شروع عملیات نیروهای کوماندو و قوت‌های محلی اردوی ملی در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب تاکنون ۱۵ تروریست طالب به شمول مولوی عبدالله مشهور به بلال قوماندان نظامی طالبان برای ولسوالی بلچراغ، ملامحمد مشهور به موی‌دار سرگروپ برجسته طالبان و ملاحمیدالله سرگروپ ۱۵ نفری طالبان کشته شدند و ۲۰ طالب زخمی و ۱۰ تن دیگر با امکانات نظامی دست داشته شان دستگیر شده‌اند.

مسوول مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت بر اثر ضربات هوایی بالای یک تجمع و قرارگاه مهم طالبان در منطقه حمام چشمه واقع قریه نشر ولسوالی مذکور که مجروحین طالبان در آنجا موجود بود به شمول ملاحفیظ الله مشهور به “ظالم کش” همراه با ۱۹ تن از افرادش کشته وبیش از ۲۰ تن دیگر از افراد زخمی گردیده اند.

آقای رضایی خاطر نشان ساخت در این عملیات ضربات هوایی نیز بالای وسایط و تجمعات دشمن اجرا گردیده که مقادیر زیادی وسایط نقلیه مختلف‌النوع، تجهیزات و مهمات از جمله هاموی، فولدر و موترسایکل‌های دشمن تخریب و تعدادی از آنها به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

وی می‌گوید در نتیجه این عملیات مرکز ولسوالی و بعضی از ساحات نزدیک به ولسوالی کاملاً از وجود هراس‌افگنان طالب تلاشی و تصفیه گردیده است.

به گفته او در جریان این درگیری‌ها یک تن ازنیروهای امنیتی به شهادت رسیده و ۲ تن دیگرشان به صورت سطحی جراحت برداشته‌اند. اما به مردم ملکی هیچ نوع آسیبی نرسیده است.

این در حالی‌ست که روز گذشته ولسوالی بلچراغ فاریاب بعد از یک سال محاصره دوباره به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.