• انتشار: 25 فوریه 2018
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26692
پرینت

۸۰۰ سرباز آمریکا برای فصل نبرد وارد افغانستان می شوند

اولین گروه از سربازهای مشاور آمریکایی که در خط مقدم نبرد در کنار نیروهای امنیتی قرار خواهند گرفت، طی هفته های آینده وارد افغانستان می شوند.

وبسایت میلیتاری دات کام نوشته است روند اعزام یک گروه ویژه ارتش آمریکا که برای مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان در خط مقدم نبرد ایجاد شده، آغاز گردیده است.

این وبسایت همچنین نوشته است که فرماندهان این واحد ارتش آمریکا هم اکنون وارد کابل شده اند و به زودی سربازان شان نیز در پایگاه های سراسر کشور مستقر می گردد تا به خط مقدم نبرد با شورشیان نزدیکتر باشند.

گفتنی است که پس از گذشت چند سال این اولین باری است که سربازان آمریکایی بار دیگر در خط مقدم نبرد قرار می گیرند.

پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان در سال ۲۰۱۴، سربازان آمریکایی فقط مسئولیت آموزش و مشاوره به افسران ارشد افغانستان را بر عهده داشتند، که اما از این پس و در چارچوب استراتژی جدید دونالد ترامپ برای افغانستان، سربازان آمریکایی مسئولیت آموزش و مشاوره به سربازان در سطح جنگ را نیز بر عهده خواهند داشت.

براساس منبع، بیش از ۸۰۰ سرباز آمریکایی طی هفته های آینده وارد افغانستان می شوند تا در این سطح برای سربازان افغانستان آموزش و مشاوره در فصل نبرد بدهند.

این واحد از ارتش آمریکا در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو فعالیت می کند، و از ماموریت مبارزه علیه تروریسم آمریکا در افغانستان کاملا جدا است.

منبع همچنین افزوده است که کاخ سفید قصد دارد شمار سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان را در تابستان پیش روز از ۱۱ هزار سرباز به ۱۵ هزار تن برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.