• انتشار: 20 جولای 2020
  • ساعت: 10:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45968
پرینت

۸ نیروی امنیتی در حمله طالبان در کندز کشته شدند

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز گفت گروه طالبان ساعت ۱:۰۰ بامداد روز دوشنبه، سی‌ام سرطان، در منطقه شینواری‌ها از مربوطات حوزه دوم شهر کندز به پاسگاه امنیتی حمله کرده است.

مقام‌های محلی کندز می‌گویند در پی حمله طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در شهر کندز هشت نیروی امنیتی کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته‌اند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز گفت گروه طالبان ساعت ۱:۰۰ بامداد روز دوشنبه، سی‌ام سرطان، در منطقه شینواری‌ها از مربوطات حوزه دوم شهر کندز به پاسگاه امنیتی حمله کرده است.

سخنگوی والی کندز گفت به دنبال حمله طالبان، درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی و طالبان آغاز شد و تا ساعت ۳:۰۰ بامداد ادامه یافت. به گفته او، در نتیجه این درگیری‌ها، پنج سرباز پولیس کشته و سه سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

عصمت‌الله مرادی افزود گروه طالبان در روستای قزاق‌ در مسیر شهر کندز و ولسوالی علی‌آباد نیز حمله کرده است که در نتیجه آن سه نیروی ارتش کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

او افزود حملات گروه طالبان در این دو ساحه برای ساعاتی ادامه یافته است، اما از سوی نیروهای امنیتی دفع شده است.

در همین حال، محمدیوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی کندز می‌گوید که در این حملات نه نیروی امنیتی کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته است.

او از افزایش حملات و تحرکات گروه طالبان در شهر کندز ابزار نگرانی کرد.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز نیز می‌گوید که تحرکات طالبان در شهر کندز در این اواخر افزایش یافته است.

در همین حال، وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که طالبان برنامه حمله‌ در روستاهای «شینواری‌ها و قزاق» را داشتند، اما نیروهای امنیتی از جلوگیری کردند.

وزارت دفاع ملی گفته است که در ضدحمله نیروهای امنیتی هفت طالب کشته و پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت در مورد  تلفات نیروهای امنیتی چیزی نگفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.