• انتشار: 18 آوریل 2018
  • ساعت: 15:34
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27582
پرینت

۸ مظنون به قاچاق مواد مخدر طی یک هفته گذشته بازداشت شده اند

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات طی یک هفته گذشته دست کم ۸ تن را در پیوند به ۶ قضیه موارد مختلف قاچاق مواد مخدر در ولایات کابل و هرات بازداشت کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر امروز (چهارشنبه) با ارسال خبرنامه ای نوشته است که طی یک هفته گذشته دست کم ۸ تن در پیوند به ۶ قضیه قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

براساس خبرنامه منبع، از میان ۳ تن طی یک هفته گذشته قصد داشتند با جاسازی مواد مخدر نوع چرس و هیروئین در بطن و بکس هایشان، آنها را از میدان هوایی کابل به هندوستان انتقال دهند.

مرکز عدلی و قضایی علاوه کرده است که از نزد این افراد به طور مجموع بیش از ۲۴ کیلو هیروئین، بیش از ۱۴ کیلو تریاک، ۶۳ گرم چرس، ۲۹۰ قرص تابلیت روانگردان (K)، مبلغ ۲۱۰۰ دالر آمریکایی، ۱۵ دستگاه تلفن همراه و ۲ عراده واسطه نقلیه بدست آمده است.

خبرنامه این مرکز همچنین می نویسد که طی همین مدت، دادگاه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر ۹ تن را طی جلسات علنی در پیوند به ۹ قضیه قاچاق مواد مخدر از یک سال و شش ماه الی ۱۶ سال حبس محکوم کرد، و دادگاه استیناف آن نیز طی جلسات علنی در پیوند به ۵ قضیه، ۵ تن را به حبس های مختلف تنفیذی محکوم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.