• انتشار: 20 مارس 2018
  • ساعت: 16:52
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27252
پرینت

۸ تن در ۷ روز بخاطر قاچاق مواد مخدر بازداشت شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر طی هفت روز گذشته ۸ تن را در ارتباط با ۱۰ قضیه قاچاق مواد مخدر و مسکرات از ولایات ننگرهار، کابل و کندهار دستگیر کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات امروز (سه شنبه) با ارسال خبرنامه ای نوشته است که طی هفت روز گذشته دست کم ۸ تن در ارتباط با ۱۰ قضیه قاچاق مواد مخدر از ولایات کابل، ننگرهار و کندهار دستگیر شده اند و دوسیه های مربوطه شان به این مرکز جهت تعقیب قضایی ارسال گردیده است.

در خبرنامه مذکور آمده است که از میان افراد دستگیر شده، ۴ تن طی این مدت قصد انتقال بیش از ۲ کیلوگرم مواد مخدر نوع هیروئین را از میدان هوایی کابل به کشور هندوستان داشتند.

پولیس مبارزه با مواد مخدر به طور مجموع از نزد افراد بازداشت شده بیش از ۳ کیلوگرم هیروئین، ۹۴ کیلوگرم تریاک، ۱۲۲۹ کیلوگرم چرس، مبلغ ۵۶ هزار افغانی، مبلغ ۱۸۰۰ دالر آمریکایی، ۱۱ دستگاه تلفن همراه، یک میل اسلحه به همراه ۱۴ فیر مرمی مختلف، و ۴ عراده واسطه نقلیه کشف و ضبط کرده است.

خبرنامه می افزاید که در همین حال طی میعاد یاد شده از جانب محکمه ابتدائیه مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر ۹ تن از یک سال و یک روز الی ۱۶سال به حبس محکوم شدند وهمچنین طی این مدت از جانب محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۱۰ تن به حبس های تنفیذی مختلف محکوم شدند.

این در حالیست که در جریان ماه دلو سال۱۳۹۶جمعاً ۵۷ قضیه در ارتباط به ۵۹ تن به شمول ۲ خانم و یک تعبه کشور ایران مظنون به جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از ولایات مختلف کشور بازداشت و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و موادمخدر راجع داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.