سیاست

دانش:به زودی کمیته گزینش شروع به کار می کند

آقای دانش، امروز شنبه، هنگام معرفی سرپرست وزارت امور داخله گفت که فرمان تقنینی تشکیل کمیته گزینش کمیشنران تازه کمیسیون های انتخاباتی و فرمان توشیح قانون انتخابات کشور، برای توشیح زیر دست رئیس جمهوری است که با توشیح این فرمان ها، کمیته تازه برای گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی و با ترکیب تازه، آغاز به کار خواهد کرد.

معاون ریاست جمهوری در حالی این سخنان را ایراد می کند که شمار زیادی از نهادهای انتخاباتی و اعضای کمیته گزینش در انتظار فرمان تقنینی رئیس جمهوری در راستای آغاز به کار این نهاد هستند.

قبل از این نهادهای انتخاباتی از رئیس جمهوری خواسته بودند که کار کمیته گزینش را با صدور فرمانی مشروعیت بخشد و کارش دوباره آغاز شود.

معرفی سرپرست وزارت داخله

معاون ریاست جمهوری امروز رسماً تاج محمد جاهد را به عنوان سرپرست وزارت امور داخله به کارمندان این وزارت معرفی کرد.

سرپرست وزارت داخله در حالی معرفی می شود که نورالحق علومی، وزیر پیشین این وزارت بعد از استعفا براساس حکم ریاست جمهوری به عنوان سفیر افغانستان در هالند معرفی شد.

سرور دانش، در مراسم معرفی آقای جاهد را به عنوان سرپرست وزارت امور داخله، از کارکرد وزیر پیشین وزارت داخله و نیروهای پولیس قدردانی کرد.

آقای دانش در ادامه مسوولیت نیروهای امنیتی به ویژه پولیس را یک وظیفه خطیر و مقدس عنوان کرد و افزود: مسوولیت پولیس در دو بعُد قابل توجه است؛ یک تامین امنیت عمومی، دوم تطبیق عدالت و تنفیذ قانون در جامعه می باشد که متاسفانه در شرایط فعلی بیشتر نیروهای پولیس مصروف جنگ و فعالیت های محاربوی در سراسر کشورمی باشد.

دانش این اظهارات را درحالی مطرح می کند که از یک سال بدین سو ناامنی ها در کشور گسترش یافته و بیشتر نیروهای امنیتی اعم از پولیس و ارتش درمیادین جنگی با گروهای مخالف دولت مصروف پیکار اند.

همچنان بر اساس فرمان رئیس جمهورغنی، عبدالرحمن رحمن، نیز جایگزین ایوب سالنگی به عنوان معین ارشد وزارت داخله معرفی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا