• انتشار: 13 فوریه 2016
  • ساعت: 22:43
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 7230
پرینت
سرور دانش:

“هیچ اختلاف نظری میان رهبران دولت وحدت ملی درباره انتخابات وجود ندارد”

سرور دانش معاون ریاست جمهوری کشور می گوید که هیچ اختلاف نظری میان رهبران دولت وحدت ملی درخصوص انتخابات وجود ندارد، و انتخابات پارلمانی به طور قطع سال آینده برگزار خواهد شد.

سرور دانش معاون ریاست جمهوری کشور می گوید که طرح قانون وظایف و صلاحیت های کمیسیون مستقل انتخاباتی و کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی در کابینه تایید شده است، و پس از فرمان رئیس جمهوری، کمیته گزینش انتخاباتی رسما کار خود را آغاز می کند.

آقای دانش گفت “انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها به طور قطع در سال آینده برگزار خواهد شد، و دولت وحدت ملی در این باره هیچ تردیدی ندارد؛ اما پیش از این انتخابات برخی اصلاحات باید در زمینه صورت بگیرد که اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی جزیی از این اصلاحات می باشد.”

معاون ریاست جمهوری کشور همچنین می گوید “در میان رهبران دولت وحدت ملی هیچ گونه اختلافی در خصوص انتخابات وجود ندارد، اما برخی اشخاص و حلقات وجود دارد که درصدد مغشوش جلوه دادن اوضاع هستند، اما این اشخاص به اهداف خود نخواهند رسید و انتخابات برگزار می شود.”

دفتر مطبوعاتی معاونت ریاست جمهوری با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها نوشت که استاد سرور دانش امروز شنبه با سفیر سویدن در افغانستان دیدار کرد، که این موضوعات در این دیدار توسط آقای دانش مطرح گردید.

خبرنامه می افزاید که آقای دانش در این دیدار همچنین از کمک های کشور سویدن تقدیر کرد.

معاون ریاست جمهوری کشور به سفیر سویدن گفت که کمک ها باید بر اساس اولویت ها و ضرورت های دولت افغانستان باشد و با استفاده درست از این کمک ها باید نتایج موثری کسب شود.

آقای دانش با اشاره به اینکه کمک های کشور سویدن در بخش توانمندی زنان باید مطابق با استراتژی وزارت امور زنان افغانستان صورت بگیرد، گفت “در طول ۱۳ سال گذشته کمک های قابل ملاحظه ای برای بهبود وضعیت زنان در افغانستان صورت گرفته، اما نتایج قانع کننده ای نداشته است.”

وی تصریح کرد دولت افغانستان استراتژی مشخصی در زمینه بهبود وضعیت زنان دارد و در عرصه محو خشونت علیه زنان، اصلاح قوانین، و اصلاح بخش های عدلی و قضایی کارهای موثری را نیز انجام داده است که تشکیل دادستانی ها و محاکم مخصوص محو خشونت علیه زنان نمونه ای از این اقدامات می باشد.

آقای دانش همچنین گفت که ۱۵ درصد از مجموع استادان دانشگاه کشور را زنان تشکیل می دهند و همچنین بخش رو به افزایشی از ۳۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی و خصوصی را زنان تشکیل می دهند.

وی علاوه کرد “با تشکیل کمیته جندر/جنسیتی در بدنه دولت و اولویت های حکومت برای بهبودی وضعیت زنان و توجه ویژه به زنان در عرصه معارف کشور، امید می رود وضعیت زنان به طور منطقی بهبود یابد.”

معاون رئیس جمهوری همچنین در بخشی دیگر از صحبت های خود از برخورد منطقی، معقول و انسان دوستانه مردم و دولت سویدن نسبت به مهاجرین در این کشور اظهار قدردانی و سپاس گزاری کرد.

در این دیدار هم چنین سفیر سویدن با اشاره به اینکه افغانستان و سویدن در اواخر سال گذشته میلادی هفتاد و پنجمین سالروز روابط خود را تجلیل کردند، گفت “تعهدات ما در افغانستان ۱۰ سال دیگر نیز ادامه خواهد داشت و در این مدت ۱٫۲ میلیارد دالر دیگر به افغانستان کمک خواهد شد.”

این کمک ها در سه بخش توانمند سازی زنان، حمایت از معارف/آموزش و پرورش و رشد اقتصادی افغانستان به مصرف خواهد رسید.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.