• انتشار: 16 ژوئن 2019
  • ساعت: 10:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35126
پرینت

۷۰ نماینده مجلس از کمیسیون انتخابات اعتار نامه گرفتند

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید به ۷۰ عضو مجلس نمایندگان اعتبارنامه‌ی وکالت داده است.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخن‌گوی کمیسیون مستقل انتخابات، گفت این نمایندگان روز شنبه (۲۵ جوزا) اعتبارنامه‌ی وکالت را دریافت کرده‌اند.

به گفته‌ی او، این نمایندگان مربوط به حوزه‌های انتخاباتی ولایت‌های کابل، بغلان، پکتیا، قندوز، میدان‌وردک و حوزه‌ی کوچی‌ها می‌باشند.

آقای ابراهیمی تأکید کرد که با توزیع اعتبارنامه‌ی وکالت به ۷۰ عضو مجلس نمایندگان، روند توزیع اعتبارنامه‌ی وکالت به پایان رسیده و هیچ نماینده‌ای بدون اعتبارنامه باقی نمانده است.

کمیسیون انتخابات در حالی از توزیع اعتبارنامه‌ی وکالت به ۷۰ عضو مجلس نمایندگان خبر می‌دهد که دور هفدهم مجلس نمایندگان حدود یک‌ونیم ماه پیش در ۶ ثور بدون حضور این ۷۰ نماینده افتتاح شد و همزمان با آن کمیسیون انتخابات نتایج نهایی حوزه‌های انتخاباتی بغلان، میدان‌وردک، قندوز و حوزه‌های کوچی‌ها را نیز اعلام کرد.

پس از آن در تاریخ هشتم ثور این کمیسیون نتایج نهایی انتخابات ولایت پکتیا را نیز اعلام کرد و به تعقیب آن نتایج نهایی حوزه‌ی انتخاباتی کابل در تاریخ ۲۴ ثور اعلام شد.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت کشور به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان و در ولایت قندهار به تاریخ ۵ عقرب سال گذشته‌ی خورشیدی برگزار شد. انتخابات در ولایت غزنی بنا بر دلایل سیاسی تا کنون برگزار نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.