• انتشار: ۳۱ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62134
پرینت
به دلیل ازدحام و شلوغی

۷ نفر در اطراف میدان هوایی کابل جان خود را از دست دادند

با گذشت چند روز از تسلط طالبان بر کابل هنوز شلوغی و ازدحام جمعیت در اطراف میدان هوایی کابل کم نشده و در تازه ترین مورد ۷ نفر جان خود را بر اثر گرما و فشار جمعیت از دست دادند.

۷ نفر در شلوغی‌های اطراف فرودگاه کابل جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد در ناآرامی‌ها و شلوغی‌های اطراف فرودگاه کابل، ۷ نفر کشته شده‌اند. وزارت دفاع بریتانیا با خانواده قربانیان اظهار همدردی کرده و گفته شرایط در بیرون فرودگاه کابل بسیار تنش‌آمیز است اما ما تلاش می‌کنیم امنیت را برقرار کرده و بر اوضاع کنترل داشته باشیم.

کشته شدن ۷ غیرنظامی افغان در نزدیکی فرودگاه کابل درحالی تائید شده که افغان‌ها و دیگر اتباع خارجی حاضر در افغانستان تلاش می‌کنند هرچه زودتر از کابل خارج شوند.

اسکای نیوز نیز تصاویری از دستکم سه جسد در اطراف فرودگاه کابل منتشر کرده و اعلام نموده این افراد به دلیل فشار جمعیت و گرمای بیش از حد جان باخته‌اند.

از سوی دیگر بسیاری معتقدند ضرب‌الاجلی که بایدن برای خروج از افغانستان گذاشته-۳۱ اوت- کاملاً غیرمنطقی و غیرعملی است چرا که اولاً او به اتباع خارجی گفته فعلاً به فرودگاه کابل نزدیک نشوند و ثانیاً به دلیل حجم شلوغی اطراف فرودگاه اصولاً دسترسی به این منطقه حساس و شلوغ راحت نیست.

وزارت خارجه آمریکا از بسته شدن ۴۸ ساعته فرودگاه کابل برای تخلیه و انتقال کسانی که وارد این فرودگاه شده اند خبر داد.

دولت آلمان نیز به اتباع خود در افغانستان هشدار داد که به دلیل خطرات امنیتی در فرودگاه کابل حاضر نشوند.

دفتر نمایندگی دیپلماتیک آلمان در افغانستان با اشاره به این که نظامیان آمریکایی متناسب با اوضاع درباره باز و بسته شدن درهای ورودی تصمیم می‌گیرند هشدار داد: «در حال حاضر به طور اصولی در خانه یا در یک مکان امن ماندن مطمئن‌تر است.»

این دفتر اطمینان داده که ارتش آلمان پروازهای بیشتری برای خارج کردن شهروندان آلمانی و همکاران محلی و بستگانش تدارک دیده اما امکان انتقال افراد از سطح شهر کابل به فرودگاه را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.