اجتماعی

۷ رسانه محلی در ولایت غور تعطیل شدند

حسن حکیمی فعال رسانه ای در غور به خبرنگار رها می گوید با بسته شدن دست کم ۷ رسانه محلی در این ولایت ۳ خانم و ۱۷ مرد از جمله خبرنگاران و فعالان رسانه ای هستند که شغل هایشان را از دست داده و بیکار شده اند.

آقای حکیمی گفت البته شماری از زنان فعال در عرصه رسانه در این ولایت پیش از سقوط دولت پیشین نیز بدلیل افزایش تهدیدات امنیتی شغل هایشان را ترک کرده بودند.

وی افزود در حال حاضر به شمول «رادیو سرحد» و «رادیو صدای غور» هفت رسانه خصوصی در این ولایت فعالیت هایشان را متوقف کرده اند و برخی دیگر بصورت موقتی و کوتاه فعالیت دارند.   

آقای حکیمی علاوه کرد که شماری از کارمندان رسانه ای و یا خبرنگاران که در این رسانه ها مشغول به کار بوده اند پس از توقف فعالیت های آنان، برای تامین مخارج زندگی شان مجبور به انجام کارهای شاقه مانند رفتن به کوره های خشت پزی و یا جمع آوری هیزم شده اند و یا برخی دیگر به کشورهای دیگر از جمله ایران مهاجر شده اند.

محمد حبیبی کارمند یکی از رسانه های غور به خبرنگار رها نیز می گوید ادامه فعالیت های رسانه ای در این ولایت بشدت سخت شده و شماری از کارمندان و خبرنگاران پس از تعطیلی رسانه های مربوطه شان بیکار شده و در تامین مخارج زندگی شان با مشکل جدی مواجه هستند.

وی که از ۲ سال پیش در یکی از رسانه های ولایت غور با معاش ماهانه ۱۰ هزار افغانی فعالیت داشته می گوید هم اکنون دو ماه است که بیکار شده و هیچ منبع درامدی دیگری ندارد.  

اتحادیه خبرنگاران افغانستان پیش تر اعلام کرده بود که به دنبل سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن مجدد طالبان، دست کم ۷۰ درصد رسانه های افغانستان فعالیت هایشان متوقف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا