• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۴۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 68493
پرینت

امریکا فعلا نگران رویارویی نظامی با چین و روسیه است تا طالبان و داعش در افغانستان

ایالات متحده امریکا در حال حاضر بیش از اینکه نگران طالبان و داعش باشد به نگرانی های ناشی از درگیری نظامی احتمالی با روسیه و چین فکر می کند.

امریکا همان طور که در حال ارزیابی حضور نظامی خود در عملیات های مبارزه با تروریزم می باشد، نیروهای خود را از افغانستان خارج ساخت و حضور نظامی خود در عراق و سوریه را کاهش داد و در چند سال اخیر اعزام  این نیروها به عملیات های مختلف حداقل در سطح نیروهای ویژه را شروع کرده است.

به نقل از بیزینس اینسایدر امریکا اکنون بیش از اینکه نگران طالبان یا داعش شاخه خراسان در افغانستان باشد به آمادگی برای رویارویی نظامی احتمالی با روسیه و چین فکر می کند و به همین منظور بر آموزش واحد عملیات های خاص خود تمرکز کرده است.

بر اساس گزارش این رسانه آموزش نیروهای ویژه امریکا در جزیره هاوایی از قبل شروع شده است.  

امریکا در حال حاضر چین و روسیه را دو رقیب و دشمن همتای خود در درگیری های آینده می داند. پنتاگون در این راستا مشغول کار روی فن آوری های تکنولوژیکی به ویژه افزایش توان نظامی خود برای عقب نماندن از این رقبای بزرگ خود می باشد.

گفته شده نیروهای ویژه امریکا در جزیره هاوایی به همان روش هایی آموزش می بینند که قبل از حمله امریکا به افغانستان یا دیگر کشورها در چارچوب عملیات علیه تروریزم آموزش می دیدند، شیوه ای به نام حمایت از نیروهای نظامی متعارف. امریکا قبلا نیز در درگیری های مختلف از جمله جنگ جهانی دوم و ویتنام از این شیوه استفاده کرده بود.  

رقابت امریکا و چین در حالی به اوج خود رسیده که در زمان ترامپ تحریم هایی بر شرکت های چینی در امریکا وضع شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.