امنیت و جرایم

۶۶ تن از شورشیان مسلح طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان مسلح در برخی نقاط کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۶۶ تن از شورشیان مسلح کشته شده، ۳۰ تن زخمی و ۱۸ تن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش برخی جزئیات این عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی نادعلی و حومه شهر لشکرگاه در ولایت هلمند صورت گرفت، یک کارخانه ماین سازی و سایر تجهیزات نظامی دشمن به همراه هزاران فیر مرمی سلاح های مختلف، واسکت های زرهی، وسایط نقلیه و راکت اندازهای آر پی جی، و دستگاه های مخابراتی مختلف به دست نیروهای امنیتی کشور افتاد و ۹ تن از هراس افکنان به شمول «قوماندان خالد» معاون «قاری لالی» کشته شده، ۳ تن دیگر زخمی و ۱۵ تن از این شورشیان دستگیر گردیدند.

در جریان یک عملیات خاص در ولسوالی واغظ ولایت غزنی نیز، ۴ تن از هراس افکنان کشته شده، ۸ تن دیگر زخمی و یک عراده موترسایکل این شورشیان منهدم شد.

در عملیاتی که در اطراف شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان راه اندازی شد، ۱۲ تن از شورشیان کشته شده و ۸ تن دیگر زخمی شدند.

در منطقه کشک نخود ولایت قندهار نیز، ۱۵ تن از تروریستان به شمول ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی باغران ولایت هلمند به نام «شمس الله» و مسئول نظامی اش به نام «طیب علیزی» به هلاکت رسیده و ۵ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

در ولسوالی پسابند ولایت غور و منطقه شیوان ولایت فراه و اطراف شهر فراه نیز ۱۵ تن از شورشیان مسلح کشته شده که اجساد ۱۱ تن از آنان به همراه سلاح هایشان به دست نیروهای امنیتی افتاده است. همچنین در این عملیات ۳ تن شورشی دیگر زخمی و ۱ تن دیگرشان دستگیر شد.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای امنیتی در منطقه شینواری ولایت کندز و دولت آباد و شیرین تکاب ولایت فاریاب، ۵ تن از شورشیان به هلاکت رسیدند و ۲ تن دیگرشان دستگیر شدند. اجساد این ۵ شورشی به مسجد بامغلی این منطقه انتقال داده شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش همچنین می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۵ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا