• انتشار: 29 ژانویه 2016
  • ساعت: 13:22
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6535
پرینت

فرمانده تازه آمریکایی خواستار تعهدی پایدار برای ثبات افغانستان شد

جنرال جان نیکلسون که به تازگی از سوی وزارت دفاع آمریکا برای فرماندهی نیروهای خارجی و سربازان آمریکایی در افغانستان معرفی شده است خواستار تعهدی پایدار از سوی جامعه جهانی برای ثبات اوضاع افغانستان شد.

جنرال نیکلسون که روز گذشته (پنجشنبه) در مجلس سنای آمریکا صحبت می کرد گفت “واضح است که سازمان های تروریستی فراملی مانند گروه القاعده و گروه داعش در تلاشند تا پایگاهی در افغانستان برای خود تاسیس کنند.”

این گفته ها در حالی از سوی جنرال جان نیکلسون مطرح می گردد که به تازگی نگرانی هایی نیز مبنی بر افزایش فعالیت های گروه داعش در افغانستان وجود دارد که گفته می شود این گروه در تلاش است تا نفوذ خود را در کشور گسترش دهد.

در همین حال اما، ایالات متحده آمریکا چندی پیش به نیروهای خود که در افغانستان مستقر هستند اجازه حمله به اعضای وابسته به گروه داعش را داد.

پیش از آن نیز، وزارت خارجه آمریکا، شاخه خراسان گروه داعش که در افغانستان و پاکستان فعالیت می کند را در لیست سیاه سازمان های تروریستی خود قرار داد.

جنرال جان کمپبل فرمانده کنونی ماموریت حمایت قاطع ناتو و سربازان آمریکایی در کشور سال گذشته گفته بود که اعضای وابسته به گروه داعش در نظر دارند تا پایگاهی در جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار برای خود تاسیس کنند.

وی همچنین گفته بود که تروریست های خارجی از عراق و سوریه برای پیوستن به این گروه وارد ولایت ننگرهار شده اند و در تلاشند تا با رهبری گروه داعش در عراق و یا سوریه ارتباط برقرار کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.