• انتشار: ۶ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 58619
پرینت

۶۵۳ جنگجوی طالب در درگیری ها در هلمند کشته شده اند

سمیع سادات فرمانده قول اردوی۳۱۵ میوند در برگۀ تویترش نوشت موج تازه‌یی از درگیری‌ها در ولایت هلمند در یازدهم ثور همزمان با آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان شروع شد. در جریان ۲۵ روز گذشته ۶۵۳ جنگ‌جوی طالبان به شمول ۳۱ فرمانده جنگی این گروه کشته شده‌اند.

سمیع سادات، فرمانده قول اردوی ۲۱۵ میوند از پایان درگیر‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش ملی و جنگ‌جویان طالبان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند خبر می‌دهد. به گفته او، در جریان ۲۵ روز گذشته در درگیری‌های مسلحانه ۶۵۳ جنگ‌جوی طالبان در این ولایت کشته شده‌اند.

سمیع سادات در برگۀ تویترش نوشت موج تازه‌یی از درگیری‌ها در ولایت هلمند در یازدهم ثور همزمان با آغاز روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان شروع شد. آقای سادات می‌افزاید در جریان ۲۵ روز گذشته ۶۵۳ جنگ‌جوی طالبان به شمول ۳۱ فرمانده جنگی این گروه کشته شده‌اند.

معاون والی نام‌نهاد طالبان برای هلمند نیز در میان کشته شده‌گان شامل است. آقای سادات می‌افزاید که بیش از ۲۰۰ جنگ‌جوی دیگر طالبان در جریان این درگیری‌ها زخم برداشته‌اند.

فرمانده قول اردوی ۲۱۵ خاطرنشان می‌سازد که طالبان از مذاکرات دوحه به عنوان یک تکتیک جنگی استفاده می‌کنند و اراده‌یی برای صلح ندارند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

موج تازه‌یی از درگیری‌های مسلحانه در ولایت هلمند در گیرودار آتش‌بس سه روزه در روزهای عید فطر آغاز شد. پس از پایان این آتش‌بس موقت، دامنۀ درگیری‌ها در این ولایت گسترش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.