• انتشار: 11 مارس 2017
  • ساعت: 18:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19533
پرینت

۶۴ هراس افکن طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

مقامات امنیتی می گویند دست کم ۶۴ هراس افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته شده اند.

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای امروز (شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته و در تازه ترین عملیات های خود دست کم  ۶۴ شورشی مسلح به شمول ۴ فرمانده طالبان، ۸ عضو القاعده و ۳ عضو گروه داعش را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رساندند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع، این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی کشور راه اندازی شدند.

وزارت دفاع با نشر جزئیات برخی از این عملیات ها می نویسد، در مربوطات ولسوالی دشت ارچی  و مرکز  ولایت کندز ۱۱ تن دهشت افکن به شمول قاری دوست محمد مسئول نظامی و ملا نیاز محمد مسئول مالی طالبان در ولایت کندز کشته و یک دیپوی سلاح و مهمات این گروه نیز منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی های  نادعلی ، گرمسیر و گرشک ولایت هلمند نیز  ۲۷ تن از شورشیان طالبان به شمول ۲ تن از قوماندانان محلی این گروه به نام های ابراهیم و عرب کشته شده و ۹ تن دیگرشان زخمی شدند.

در  مربوطات ولسوالی های دایچوپان و شاه جوی ولایت زابل نیز ۹ هراس افکن به شمول ۸ تن از اعضای شبکه القاعده  به هلاکت رسیدند و در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ۳ عضو گروه داعش به شمول مولوی خراسانی یکی از عاملین حمله تروریستی دوم اسد به هواداران جنبش روشنایی کشته شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات هایی در مربوطات ولسوالی چوره ولایت ارزگان ۵ تن دهشت افکن کشته، در مربوطات ولسوالی گیرو ولایت غزنی ۴ شورشی طالب به هلاکت رسیده و ۴ تن دیگرشان زخمی شده، در مربوطات ولسوالی زرمت ولایت پکتیا نیز ۲ تن دهشت افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی شده و در نهایت در مربوطات مرکز ولایت میدان وردک نیز ۳ شورشی کشته شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.