• انتشار: ۲۷ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۵۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6195
پرینت

قاتل ۸ عضو یک خانواده ننگرهاری به اعدام محکوم شد

دادگاهی در شهر جلال آباد، مرکز ننگرهار فردی را به جرم کشتن هشت عضو یک خانواده به اعدام محکوم کرد.

قاضی دادگاه در جلسه علنی امروز (یکشنبه) گفت که این مرد به جرم خود قبلآ اعتراف کرده بود و مدارک و شواهد لازم نیز برای ثبات جرم او موجود است.

قاضی دادگاه اضافه کرد که این حکم –اعدام- با وجود این اسناد و شواهد و اعتراف های او صادر شده است.

اما مرد محکوم به اعدام دست داشتن خود در قتل را رد کرد و افزود که تحت فشار نیروهای امنیتی قرار گرفته است و مجبور به اعتراف شده است.

از سوی دیگر مادر یکی از مقتولان هم در دادگاه شهادت داد که در شب حادثه، این مرد در حضور او به مقتولان شلیک کرد و آنها را کشت.

براساس قوانین موجود در کشور، این حکم دادگاه نهایی نیست و فرد محکوم شده حق درخواست تجدیدنظر و فرجام‌خواهی را در دادگاه استیناف و دادگاه عالی کشور دارد.

این قتل گروهی در منطقه بهسود ولایت ننگرهار روی داده است

منابع دولتی گفته‌اند که این مرد و چند نفر دیگر شب ۲۲ قوس مهمان این خانواده بودند و مقتولان را ابتدا مسموم و سپس یک مرد، دو زن و پنج کودک صاحب خانه را به ضرب گلوله کشتند.

قتل این هشت نفر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده‌ای بازتاب یافت و دولت افغانستان تحت فشار افکار عمومی قرار گرفت تا پرونده این قتل را به صورت جدی بررسی کند.

پلیس پنج تن و از جمله فردی که امروز  محکوم به اعدام شد را به ظن دست داشتن در این قتل بازداشت کرد و دادستانی کل کشور اعلام کرد که هیئت باصلاحیتی مامور رسیدگی به پرونده آن‌ها شده است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.