• انتشار: 8 فوریه 2018
  • ساعت: 17:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26283
پرینت

۶۱ هراس افکن طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که ۶۱ هراس افکن در نقاط مختلف کشور طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی عملیات تازه شان در نقاط مختلف کشور دست کم ۶۱ هراس افکن به شمول ۱۳ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و ۴۹ تن دیگر را زخمی کردند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع ملی، طی عملیاتی در ولسوالی خاص ارزگان و منطقه تپه شاه منصوری ولایت ارزگان ۱۸ عضو طالبان کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان نیز ۱۳ عضو گروه داعش به شمول دو تبعه ازبکستان را کشتند.

در ولسوالی های اندر و گیلان ولایت غزنی هم ۱۱ تن از هراس افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند. همچنین در ولسوالی های گرمسیر و نادعلی ولایت هلمند نیز ۸ تن از شورشیان مسلح کشته شده و یک تن دیگرشان زخمی شد. در این عملیات ۸ موضع شورشیان نیز منهدم گردید.

به همین ترتیب، در ولسوالی ینگی قلعه و درقد ولایت تخار ۷ تن دهشت افگن کشته شده و ۶ تن زخمی، در ساحه عزیز آباد مرکز ولایت فراه ۳ تن دهشت افکن کشته شده و یک تن زخمی، در ولسوالی چهار دره ولایت کندز یک تن دهشت افکن کشته شده و در ولسوالی سید کرم ولایت پکتیا نیز ۲ تن دهشت افکن زخمی شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی ۱۵ عملیات برای پاکسازی و ۸ عملیات خاص را در ۱۴ ولایت کشور راه اندازی کردند.

نیروی هوایی کشور نیز ۱۰۴ پرواز در حمایت نیروهای ارتش انجام داد.

هیچ یک از گروه های مسلح مخالف تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خبرنامه اش در خصوص تلفات و یا خسارات احتمالی نیروهای امنیتی در این عملیات جزئیاتی ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.