• انتشار: 21 جولای 2020
  • ساعت: 11:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46026
پرینت
حملات متعدد و تازه طالبان در ولایات مختلف

۶۰ طالب در ۴ ولایت مختلف در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند

در حالیکه تلاش ها برای کاهش خشونت ها ادامه دارد، طالبان در تازه ترین حملات خود در ولایات مختلف همچنان جولان می دهند و در حملات اخیر آنها ۶۰ جنگجوی این گروه در چهار ولایت کشته شدند.

پولیس قندهار از کشته شدن ۳۷ جنگ‌جوی گروه طالبان در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی و حمایت هوایی نیروهای خارجی در مربوطات ولسوالی‌های «تخته پل»، «ارغستان» و «معروف» این ولایت خبر داده است.

در اعلامیه‌ی دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس ولایت قندهار آمده است جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته (دوشنبه، ۳۰ سرطان) بر پاسگاه‌های پولیس در منطقه‌ی «تور» ولسوالی «تخته پل» حمله کردند.

به نقل از اعلامیه، این حمله‌ی طالبان از سوی نیروهای هوایی خارجی عقب زده و ۲۵ جنگ‌جوی این گروه کشته شده و اجساد چهار تن شان در میدان جنگ باقی مانده است.

پولیس قندهار همچنان گفت جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته بر پاسگاه‌های پولیس در مربوطات ولسوالی «ارغستان» نیز حمله کردند اما مقاومت شدید نیروهای پولیس روبرو شده پنج جنگ‌جوی این گروه کشته و دو تن دیگرشان زخمی شدند.

براساس معلومات پولیس قندهار، طالبان شب گذشته بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در منطقه‌ی «تغری» ولسوالی «معروف» این ولایت نیز حمله کردند که در ضدحمله‌ی نیروهای پولیس، هفت جنگ‌جوی این گروه کشته و چهار تن دیگرشان زخمی شدند.

پولیس قندهار گفته است در تمامی این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی هیچ آسیبی نرسیده است.

در همین حال، وزارت دفاع کشور از جلوگیری از حملات طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولایت‌های پکتیکا و غزنی خبر داده و گفته است در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی در این ولایات، ۱۵ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته و شش جنگ‌جوی دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

براساس اعلامیه‌ی وزارت دفاع، این تعداد جنگ‌جویان گروه طالبان روز گذشته در منطقه‌ی «شیخان» ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا و مناطق «عاشقوال»، «ارزو خورد» و «ارزو کلان» در مربوطات مرکز ولایت غزنی کشته و زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع در مورد تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی در جریان این حملات طالبان چیزی نگفته است.

از سویی هم، گل‌اسلام سیال، سخن‌گوی والی زابل گفت جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته بر پاسگاه‌های امنیتی در مربوطات ولسوالی‌های «اتغر» و «میزان» این ولایت حمله کردند که از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شده است.

آقای سیال همچنان گفت در درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالب در این دو ولسوالی، ۱۲ جنگ‌جوی این گروه کشته و شش تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

به گفته‌ی او، در جریان این درگیری‌ها به نیروهای امنیتی و دفاعی هیچ آسیبی نرسیده است.

گروه طالبان تا کنون درباره‌ی این درگیری‌ها چیزی نگفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.