• انتشار: 30 می 2020
  • ساعت: 13:07
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 44683
پرینت

۶ عضو یک گروه مسلح غیرمسئول در تخار بازداشت شد

به گفته فرماندهی پولیس تخار اعضای بازداشت شده این گروه مسلح غیرمسئول به چند قضیه قتل، سرقت‌های مسلحانه، باج‌گیری، راه زنی، چور و چپاول و آزار و اذیت مردم در ولایت تخار متهم می باشند.

مسئولان امنیتی در ولایت تخار می‌گویند در یک عملیات مشترک نیروهای پولیس، ارتش و امنیت ملی در ولسوالی فرخار این ولایت شش عضو یک گروه مسلح غیرمسئول بازداشت شده‌‌اند.

سیدمعراج‌الدین سادات، فرمانده پولیس تخار گفت این عملیات دیروز جمعه، ۹ جوزا در ساحه‌ی «پیرکنده کاو» ولسوالی فرخار راه‌اندازی شده بود.

آقای سادات افزود در این درگیری‌ها یک عضو این گروه مسلح غیرمسئول کشته و یک عضو دیگرش زخمی شده‌اند.

به گفته‌ی او، اعضای این گروه مسلح غیرمسئول به چندین قضایای قتل، سرقت‌های مسلحانه، باج‌گیری، راه زنی، چور و چپاول  و آزار و اذیت مردم در ولایت تخار متهم اند.

از سویی هم، فرمانده پولیس تخار گفته است که در این عملیات یک دخترخانم جوان نیز از نزد این گروه مسلح غیرمسئول نجات داده شده است. سیدمعراج‌الدین سادات گفت نام این دختر «ارمغان» و باشنده‌ی اصلی ولایت کابل می‌باشد.

همچنان براساس گفته‌های آقای سادات در این عملیات از نزد بازداشت‌شدگان یک قبضه راکت‌انداز، یک میل سلاح پیکا، چهار میل کلاشینکوف و یک مقدار مهمات مختلف‌النوع دیگر به دست نیروهای دولتی افتاده است.

ترور یک افسر پولیس ترافیک در شهر تالقان

از سویی هم در یک خبر دیگر، خلیل اسیر، سخن‌گوی فرماندهی پولیس تخار گفت «قندآغا»، از افسران پولیس ترافیک در ولایت تخار شب گذشته توسط افراد مسلح غیرمسئول ترور شده است.

به گفته‌ی آقای اسیر، این رویداد در مربوطات حوزه‌ی دوم امنیتی شهر تالقان، مرکز تخار رخ داده است.

ولایت تخار در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که در این اواخر شکایت‌ها از گشت‌وگذار افراد مسلح غیرمسئول در آن افزایش نگران‌کننده یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.