• انتشار: 23 جولای 2020
  • ساعت: 12:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46122
پرینت
در دو حمله هوایی نیروهای امنیتی در هرات

۶ عضو برجسته طالبان و ۴۰ غیرنظامی کشته شدند

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت حملات هوایی نیروهای امنیتی در منطقه‌یی صورت گرفته که شماری از اعضای برجسته طالبان – مولوی حیدر، عبدالله اکبری، ملا رحمت‌الله، ذبیح‌الله اکبری، ملا محمد و ملا عبدالحق مشهور به اسامه – تشکیل جلسه داده بودند.

در دو حمله هوایی نیروهای امنیتی در ولایت هرات، ۴۰ تن به شمول شش عضو برجسته طالبان کشته شدند.

یک مقام امنیتی هرات بدون ذکر نامش به رسانه ها گفت این حمله در روستای خم زیارت – مرز میان ولسوالی گذره و ادرسکن ولایت هرات – انجام شده است.

به گفته او، این رویداد هنگامی رخ می‌دهد که شماری از باشندگان محل به دیدار ملا نبی، یکی از فرماندهان طالبان که به تازگی از زندان پل‌چرخی آزاد شده است، رفته بودند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت این حملات در منطقه‌یی صورت گرفته که شماری از اعضای برجسته طالبان – مولوی حیدر، عبدالله اکبری، ملا رحمت‌الله، ذبیح‌الله اکبری، ملا محمد و ملا عبدالحق مشهور به اسامه – تشکیل جلسه داده بودند.

به گفته او، سران محلی طالبان که در این جلسه سرگرم برنامه‌ریزی حمله بالای تاسیسات دولتی بودند، کشته شده‌اند.

سخنگوی پولیس هرات می‌گوید هم‌زمان با این رویداد، یک عراده موتر حامل غیرنظامیان با میان کنار جاده‌یی برخورد کرده و شماری از غیرنظامیان جان باخته اند.

مردم محل اما می گویند حمله نخست به موتر حامل خانوادۀ قاری نبی صورت گرفته و حمله دوم، یک محفل عروسی را که در نزدیکی محل رویداد برگزار شده بود، هدف قرار داده است.

به گفته مردم محل، قاری نبی، فرمانده تازه آزادشدۀ طالبان در این رویداد زخمی شده است.

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌یی گفته‌اند که تمامی قربانیان این رویداد افراد ملکی اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.