• انتشار: 1 اکتبر 2016
  • ساعت: 12:53
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13829
پرینت

۶ سرباز در حمله هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در فراه کشته شدند

منابع امنیتی در ولایت فراه می گویند در پی حمله یک هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در این ولایت، ۵ سرباز اردوی ملی و یک پولیس ملی کشور جانشان را از دست دادند.

این منبع امنیتی که خواسته نامش فاش نشود می گوید این حمله شب گذشته (جمعه) در منطقه کنسک ولسوالی بالابلوک ولایت فراه بوقوع پیوست.

به گفته وی، نیروهای امنیتی افغانستان در حال نبرد با شورشیان مسلح بودند که توسط یک هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی مورد هدف قرار گرفتند.

در پی این حادثه، ۵ تن از سربازان اردوی ملی و یک پولیس ملی کشور جانشان را از دست دادند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال، ناصر مهری سخنگوی والی فراه از درگیری و عملیات مشترک نیروهای امنیتی با نیروهای آمریکایی در همین منطقه خبر می دهد.

وی اما مشخصا در خصوص این رویداد چیزی نگفته است.

آقای مهری می گوید روز گذشته عملیات مشترکی در منطقه کنسک ولسوالی بالابلوک در جریان بود که در نتیجه آن، شماری از شورشیان طالبان کشته و زخمی شدند.

همچنین وی می گوید دو تن از افسران پولیس ملی نیز به شهادت رسیده و چهار تن دیگر زخمی شده اند.

لازم به ذکر است که این رویداد در حالی به وقوع می پیوندد که چند روز پیش نیز، در پی حمله یک هواپیمای بی سرنشین دیگر نیروهای آمریکایی در ولایت ارزگان، هشت افسر پولیس جانشان را از دست دادند.

دفتر حمایت قاطع ناتو در این خصوص گفت که این هواپیمای افرادی را که به سوی نیروهای امنیتی در حال شلیک بودند هدف قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.