• انتشار: 10 می 2020
  • ساعت: 13:01
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44166
پرینت

۶ زندانی در زندان ننگرهار به کرونا مبتلا شده است

مقامات زندان ننگرهار می گویند مبتلایان به کرونا در یک بلاک دیگر تحت درمان قرار می گیرند. اما برخی زندانیان این گفته را رد می نمایند.

مقامات صحی تایید کرده اند که از برخی افراد مشکوک به کروناویروس نمونه گرفته اند و نتایج شش تن مثبت بوده است و اکنون در یک بلاک جداگانه در قرنطین قرار گرفته اند.

نصیراحمد درانی، رییس صحت عامه ننگرهار امروز یکشنبه ۲۱ ثور گفت: «کسانی که واقعه مثبت کرونا دارند، تجرید شده و در یک بلاک هستند و به قرنطین رفته اند. اگر علایم در افراد دیگر مشاهده شود، نمونه‌گیری شده و اگر مبتلا بودند، تداوی خواهیم کرد.»

در زندان مرکزی ننگرهار، صدها زندانی به دلیل ارتکاب جرایم مختلف، دورۀ محکومیت شان را سپری می‌کند.

انس، یک زندانی در زندان ننگرهار گفت که در اکثر اتاق‌های زندان، زندانیان علایم بیماری کووید۱۹ را دارند و در یکجا به سر می‌برند؛ خوراک شان جدا نشده است.

او افزود: «من هم علایم کرونا را داشتم، آزمایش کردم و نیتجه منفی بود. در زندان مبتلایان کروناویروس ۱۸ تن است و کسانی که نتایج شان مثبت آمده، یک بلاک دیگر به نام تور غر (سیاه کوه) ساخته شده و در آنجا قرنطین شده اند.»

یک زندانی دیگر که نخواست نامش گرفته شود، گفت حکومت باید زندانیان مشکوک به کروناویروس را جدا کند؛ چون ممکن که علایم بعداً آشکار شود.

اما ریاست صحت عامه ننگرهار گفت افراد مشکوک نیز از سایر زندانیان جدا ساخته شده اند.

گسترش کروناویروس سبب شد رییس جمهور فرمان آزادی ۲۴ هزار زندانی را صادر کند و تا اکنون هزاران تن آزاد شده و این روند ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.