• انتشار: 24 دسامبر 2019
  • ساعت: 15:34
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 40196
پرینت

۵۶۰ جریب زمین دولتی و شخصی در مسیر سرک حلقوی کابل تثبیت حق مالکیت شد

وزارت شهرسازی و اراضی کشور می‌گوید ۵۶۰ جریب جایدادهای دولتی و شخصی در مسیر «سرک حلقوی کابل» را تثبیت حق مالکیت کرده است. حشمت‌الله ناصری، سخن‌گوی وزارت شهرسازی و اراضی امروز (سه‌شنبه، ۳ جدی) گفت این رقم ۵۳ درصد کار را از مجموع یک هزار و ۵۰ جریب زمین در مسیر سرک حلقوی کابل نشان […]

وزارت شهرسازی و اراضی کشور می‌گوید ۵۶۰ جریب جایدادهای دولتی و شخصی در مسیر «سرک حلقوی کابل» را تثبیت حق مالکیت کرده است.

حشمت‌الله ناصری، سخن‌گوی وزارت شهرسازی و اراضی امروز (سه‌شنبه، ۳ جدی) گفت این رقم ۵۳ درصد کار را از مجموع یک هزار و ۵۰ جریب زمین در مسیر سرک حلقوی کابل نشان می‌دهد.

سرک حلقوی کابل با طول مجموعی ۲۰۷ کیلومتر در فاز اول از روستای «عبدالعلی» در امتداد شاهراه کابل-قندهار آغاز و با عبور از شهرک «مهدیه» و کوهای «قوریغ» به شاهراه کابل-لوگر وصل می‌شود.

فاز دوم این سرک، شاهراه کابل-لوگر را به شاهراه کابل-جلال‌آباد و فاز سوم آن شاهراه کابل-جلال‌آباد را به قلعه‌ی «مرادبیک» در امتداد شاهراه کابل-پروان وصل می‌کند. این سرک در فاز چهارم از شاهراه کابل-پروان شروع و دوباره به سرک کابل-قندهار خاتمه می‌یابد.

گفتنی است که این سرک حدود ۱۱ سال پیش از سوی انجنیران ایتالیایی سروی شد. پس از آن قرارداد تمویل بخش نخست این پروژه دو سال پیش به هزینه‌ی ۷۴ میلیون دالر با بانک «توسعه اسلامی» امضا شد. بر بنیاد این قرارداد، باید کار عملی این پروژه یک سال بعد آغاز می‌شد، اما تا کنون آغاز نشده است.

اما پیش‌تر شماری از ساکنان کابل در مسیر این سرک حلقوی در صحبت با روزنامه اطلاعات روز گفته بودند که انجینران ساحوی این پروژه از چندین سال به این طرف، چهار بار مسیر جاده‌ی حلقوی را نشانه‌گذاری کرده‌اند و در هر بار فقط حدود ۵۰ متر در آن تغییرات آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.