• انتشار: 2 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17112
پرینت

۵۳ شورشی به شمول ۳ فرمانده طالبان طی درگیری های تازه کشته شدند

مقامات امنیتی کشور می گویند که دست کم ۵۳ شورشی مسلح به شمول ۳ تن از فرماندهان طالبان و ۱۲ عضو گروه داعش طی درگیری های تازه به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است که ۵۳ تن از شورشیان مسلح به شمول ۳ فرمانده طالبان و ۱۲ عضو گروه تروریستی داعش طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته شده اند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش گفته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، لوگر، پکتیا، پکتیکا، غزنی، کندهار، ارزگان، هرات، فاریاب، کندز، تخار، بلخ و هلمند راه اندازی کردند که این تلفات به شورشیان مسلح وارد شد.

برخی جزئیات این عملیات های تازه به شرح زیر اعلام شده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی چرخ ولایت لوگر صورت گرفت، ۲۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۸ تن دیگر زخمی و ۷ عراده موتر و موترسایکل این شورشیان منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی های سنگین و نهرسراج ولایت هلمند نیز، ۱۴ شورشی طالبان به شمول ۳ فرمانده محلی آنان هر یک به نام های «ملا عبدالغنی»، «مولوی» و «حاجی کریم الله» کشته شدهف ۱۹ تن دیگرشان زخمی و یک عراده موتو مملو از مواد منفجره منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار، ۱۲ عضو گروه داعش کشته شده و یک دیپوی سلاح و مهمات این تروریستان نیز نابود گردید.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی در منطقه «بزکندهاری» از مربوطات مرکز ولایت کندز، ۱ تن از هراس افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *