• انتشار: 27 می 2020
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44631
پرینت
ادعای تکان دهنده نیویورک تایمز

۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به کرونا مبتلا هستند

نیویورک تایمز به نقل از وزارت دفاع امریکا گزارش داد به احتمال زیاد نزدیک به پنجاه درصد از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به کرونا مبتلا هستند.

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به تازگی گزارش داد که به باور وزارت دفاع ایالات متحده‌ی امریکا (پنتاگون)، دست‌کم ۵۰ درصد نیروهای امنیتی افغانستان به احتمال زیاد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

چند مقام امنیتی امریکایی به نیویارک تایمز گفته‌اند این امر سبب شده است که هر گونه آموزش و عملیات مشترک بین نیروهای امریکا و نیروهای افغان متوقف شود.

به نقل از گزارش، بخش بزرگی از تلاش‌های جنگ امریکا به‌ویژه عملیات در برابر جنگ‌جویان گروه داعش در شرق افغانستان متوقف شده، اما حملات هوایی علیه این گروه همچنان ادامه دارد.

نیویارک تایمز همچنان گزارش کرده است که به عنوان بخشی از توافق صلح، ارتش امریکا در حال بستن چندین پایگاه‌شان در افغانستان هستند، اما گسترش ویروس کرونا همچنان باعث بسته شدن پاسگاه‌های کوچک‌تر عملیات ویژه شده است.

از سویی هم، اخیرا دونالد ترمپ، رییس‌جمهوری امریکا گفته است که نیروهایش را به‌گونه‌ی کامل از افغانستان خارج می‌کند. نیویارک تایمز نیز گفته است که گسترش ویروس کرونا در افغانستان عامل دیگری است که باعث شده است آقای ترمپ تصمیم به خروج کامل سربازان امریکایی از افغانستان بگیرد.

حکومت افغانستان و نهادهای امنیتی این کشور تا کنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که براساس آمارهای رسمی، تا کنون ۱۱ هزار و ۸۳۱ نفر در افغانستان به کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان یک‌هزار و ۱۲۸ نفر بهبود یافته و ۲۲۰ نفر دیگر جان داده‌اند. این آماری است که تا ظهر روز گذشته از سوی وزارت صحت همگانی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.