• انتشار: 30 سپتامبر 2019
  • ساعت: 10:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38237
پرینت

۵ نیروی امنیتی در فاریاب کشته شد

بر اساس گزارشات طی ۲۴ ساعت گذشته در درگیری های میان گروه طالبان و نیروهای امنیتی افغان در ولایت فاریاب بیش از ۶۰ طالب مسلح کشته و زخمی شدند و پنج نیروهای امنیتی نیز جان باختند.

عبدالکریم یورش سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت فاریاب گفت از آغاز روند پروسه انتخابات صبح روزشنبه الی صبح روز یکشنبه در درگیری های گروه طالبان با نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های بلچراغ، المار و شیرین تگاب ولایت فاریاب دست کم ۴۵ تن از جنگجویان گروه طالبان کشته شده و ۱۹ تن دیگر شان زخمی شده اند.

آقای یورش افزود گروهی از طالبان مسلح که قصد اخلال روند انتخابات ریاست جمهوری را در این ولسوالی ها داشتند، با مقاومت و همچنان حملات هوایی نیروهای امنیتی افغان ناکام ماندند.

به گفته آقای یورش هشت تن از دهشت افگنان طالب در ولسوالی بلچراغ کشته و هفت دیگر آنها زخمی شده، ۲۱ تن به شمول یک تبعه اوزبکستای در ولسوالی دولت آباد کشته و ۵ تن دیگر آنها زخمی شده، ۱۲ تن در ولسوالی قیصارکشته شده، ۲ تن دیگر در ولسوالی خواجه سبزپوش کشته و ۳ تن دیگر زخمی گردیده و یک تن دیگر در ولسوالی شیرین تگاب کشته شده است.

اقای یورش همچنان افزود در جریان این نبرد های پنچ تن از نیروهای امنیتی افغان جان باخته و ۱۱ تن دیگر مجروح شده اند.

وی نیز گفت براثر پرتاب هاوان های گروه طالبان در ولسوالی دولت آباد یک طفل و یک خانم جان باخته و پنچ تن دیگر مشمول مردان، زنان و اطفال زخم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.