• انتشار: 20 آوریل 2021
  • ساعت: 11:04
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57055
پرینت

۵ عضو پاکستانی شبکه القاعده در هلمند کشته شدند

وزارت دفاع ملی می‌گوید در حمله هوایی نیروهای ارتش در ولایت هلمند، پنج شهروند پاکستانی شبکه القاعده در ولایت هلمند کشته شدند.

این وزارت بانشر خبرنامه‌ای امروز (سه‌شنبه، ۳۱ حمل) گفت در اثر حمله قوای هوایی بر یک مخفی‌گاه گروه طالبان در ولایت هلمند، ۱۳ تن به شمول پنج عضو شبکه القاعده کشته شدند.

بر اساس اعلام این خبرنامه، حمله هوایی مذکور بر یک مخفی‌گاه جنگ‌جویان گروه طالبان در مربوطات ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند صورت گرفته است.

به گفته وزارت دفاع ملی، این پنج عضو شبکه القاعده، شهروندان ایالت پنجاب پاکستان و از ماین سازان حرفه‌ای این شبکه بودند که برای آموزش ساخت ماین به این ولایت آمده بودند.

این در حال است که در گذشته نیز شهروندان خارجی اعضای شبکه القاعده در ردیف جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند.

چند ماه پیش نیروهای ویژه امنیت ملی در یک علیات هدفمند، ابومحسن المصری، فرد شماره دوم شبکه القاعده را در ولایت غزنی کشتند.

طالبان همواره داشتن ارتباط با شبکه القاعده را رد کرده‌اند، اما در ماه‌های گذشته چندین عضو ارشد این شبکه در مناطق زیر تسلط طالبان کشته شدند.

بر اساس توافق‌نامه صلح ایالات متحده آمریکا با گروه طالبان، این گروه باید هر گونه رابطه خود را با سایر گروه‌های تروریستی در منطقه، به ویژه شبکه القاعده قطع کنند.

همچنان فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در یک پیام توییتری گفته است در نتیجه عملیات نیروهای کماندوی ارتش بالای یک زندان طالبان در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند، ۲۸ تن غیرنظامی از بند این گروه آزاد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.