اجتماعی

تا ۵ سال آینده بیش از یک میلیون جوان صاحب شغل می شود

 

کمال سادات، معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، امروز یکشنبه هنگام ارایه “استراتیژی ملی جوانان” گفت: با تطبیق این استراتیژی از وزارت های سکتوری خواسته می شود که در قسمت حمایت جوانان همکاری بیشتری انجام دهند.

آقای سادات افزود، در این استراتیژی ۵ بخش تعلیم و تربیه، صحت، ورزش، سرگرمی و صلح مد نظر گرفته شده و جوانان در این عرصه ها کار خواهند کرد.

معینیت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ برای ساخت این استراتیژی شش ماه وقت گذاشته و با جوانان ولایت های مختلف کشور مصاحبه و تحقیق کرده است.

استراتیژی ملی جوانان با همکاری سازمان UNFPA تهیه و ترتیب شده است.

نماینده UNFPA در این نشست نیز تعهد کرد که سازمان ملل در قسمت های مختلف این استراتیژی با معینیت جوانان همکاری خواهد کرد.

معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز به سازمان های داخلی و بین المللی وعده داد که با هر گونه فساد اداری و مالی مبارزه کند.

آقای سادات “سیگار” را خطاب قرار داد و گفت که برای تهیه گزارش فساد به اداره معینیت جوانان بیاید و اگر فسادی یافت گزارش تهیه کند.

گفتنی است که معینیت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تاکنون توانسته قراردادهای زیادی با نهادهای گوناگون دولتی و غیر دولتی برای ایجاد تسهیلات برای جوانان فراهم کنند.

این معینیت بر این باور است که با ایجاد زمینه تحصیل و شغل مانع فرار جوانان از کشور و یا پیوستن به گروه های مخالف دولت می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا