• انتشار: 1 سپتامبر 2020
  • ساعت: 15:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48010
پرینت

معاش یک ماه اسدالله خالد و جاوید رسولی باید کسر شود

عین الدین بهادری، رییس کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات امروز (سه‌شنبه، ۱۱ سنبله) در یک نشست خبری گفت معاش یک ماهه اسدالله خالد و جاوید رسولی به دلیل تخلف از قانون دست‌رسی به اطلاعات باید کسر شود.

کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات اعلام کرد با فیصله این نهاد معاش یک ماهه اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی و جاوید رسولی، رییس اداره ملی احصاییه و معلومات کسر شده است.

عین الدین بهادری، رییس کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات امروز (سه‌شنبه، ۱۱ سنبله) در یک نشست خبری گفت معاش یک ماهه اسدالله خالد و جاوید رسولی به دلیل تخلف از قانون دست‌رسی به اطلاعات باید کسر شود.

عین‌الدین بهادری بیان داشت معاش ماه میزان این دو مقام در پیوند به شکایت آژانس خبری پژواک و روزنامه اطلاعات روز از عدم ارایه اطلاعات توسط اداره ملی احصاییه و وزارت دفاع ملی کسر شده‌ است.

بر اساس گفته های وی آژانس خبری پژواک سال گذشته خواهان ارایه معلومات درباره شناس‌نامه‌ی اجمل احمدی، سرپرست پیشین وزارت صنعت و تجارت از اداره ملی احصاییه شده بود که این اداره از ارایه معلومات خود داری کرد.

وی افزود روزنامه اطلاعات روز نیز یک سال پیش شکایتی در پیوند به عدم ارایه اطلاعات از سوی وزارت دفاع ملی در رابطه به اسناد قرارداد ۸ پروژه تدارکاتی این وزارت در کمیسیون دسترسی به اطلاعات ثبت کرده بود.

آقای بهادری افزود مطابق قانون، مکاتیب و فیصله‌های کمیسیون دست‌دسی به اطلاعات را برای رسیدگی به این شکایات به این نهادها فرستاده شد اما از سوی مسوولین وزارت دفاع و اداره احصاییه نادیده گرفته شد.

رییس کمیسیون دسترسی به اطلاعات از وزارت دفاع ملی و اداره ملی احصاییه و معلومات خواست به شکایات رسانه های یاد شده توجه کنند و نیز در مدت ۷ روز کاری از اجرای این فیصله کمیسیون دست‌رسی به اطلاعات را اطمینان دهند.

وی همچنان تاکید کرد، در صورتیکه این فیصله کمیسیون نادیده گرفته شود از صلاحیت های قانونی استفاده خواهد کرد.

این در حالی است که با وجود کمیسیون دسترسی به اطلاعات رسانه‌ها همواره نسبت به عدم ارایه اطلاعات و پاسخ‌گویی ادارات دولتی شاکی اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.