• انتشار: 16 اکتبر 2017
  • ساعت: 16:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25114
پرینت

۴۶ هراس افکن طی درگیری های تازه کشته شدند

مقامات امنیتی می گویند که طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۴۶ هراس افکن در نقاط مختلف کشور در درگیری با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشته است که طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۴۶ تن از هراس افکنان در نقاط مختلف کشور در درگیری با نیروهای امنیتی کشور به هلاکت رسیدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می نویسد که نیروهای امنیتی در عملیاتی در ولسوالی های مارجه و نادعلی ولایت هلمند دست کم ۳۰ تن از شورشیان طالبان را به هلاکت رسانده، ۹ تن دیگر را زخمی، ۳ عراده موتر و ۴ عراده موترسایکل شان و یک دیپوی سلاح و مهمات این شورشیان را منهدم کردند.

در عملیاتی در منطقه غلمین مرکز ولایت غور نیز ۷ تن از هراس افکنان کشته شده و ۲ موضع مستحکم این شورشیان منهدم گردید. در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز نیز ۵ شورشی کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب نیز ۴ دهشت افکن کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شدند. در بتی کوت ننگرهار نیز ۲ تن از هراس افکنان به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی ۱۵ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۱۳ عملیات خاص در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی کشور نیز ۱۰۱ پرواز در حمایت از اردوی ملی انجام داد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.