- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

آمار تلفات کرونا در ایران به ۵۰ نفر رسید

هرچند وزارت صحت ایران شمار قربانیان ویروس کرونا را ۱۲ تن اعلام کرده، اما یک نماینده پارلمان این کشور از ولایت قم گفته است رقم قربانیان به ۵۰ تن رسیده است.

این درحالی ست که شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۲۵۹۲ مورد رسیده است.

حکومت ایران گفته است تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور به ۱۲ تن افزایش یافته است. اما خبرگزاری «ایلنا» روز دوشنبه به نقل از نماینده قم در پارلمان این کشور گزارش داده است رقم قربانیان ویروس کرونا در ایران به ۵۰ نفر رسیده است.

سازمان صحی جهان از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین ابراز نگرانی کرده است، جایی که تعداد مبتلایان به ۷۷۰۰۰ نفر افزایش یافته است. شمار افراد آلوده به این ویروس در کوریای جنوبی و ایران نیز افزایش داشته است.

بنا بر معلومات مقامات چین، به تازگی ۴۰۹ تن دیگر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. یک روز پیش از آن شمار افراد تازه آلوده شده به این ویروس ۶۴۸ نفر اعلام شده بود. بنابراین اکنون شمار مجموعی افراد آلوده به ویروس کرونا به ۷۷۱۵۰ تن رسیده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین نیز جدیدا ۱۵۰ مورد افزایش یافته و رقم مجموعی تلفات ویروس کرونا تا کنون به ۲۵۹۲ مورد رسیده است. از مجموع ۱۵۰ قربانی جدیدا ثبت شده ۱۴۹ مورد و از مجموع ۴۰۹ واقعه جدید ابتلا به این ویروس ۳۹۸ مورد آن در ولایت هوبئی بوده که محل پیدایش این ویروس است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه حداقل در ۲۰ کشور دیگر نیز افراد آلوده به این ویروس به ثبت رسیده و یا بر اثر ابتلا به این ویروس شماری جان باخته اند. روز دوشنبه اولین واقعات ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان، بحرین و کویت تایید شد.