اجتماعی

۴۰ پناهجوی افغان به صورت غیرقانونی وارد سودان جنوبی شدند

«ایست ایفریکن» به نقل از مقام های سرحدی سودان جنوبی در آفریقا نوشته است ۴۰ مهاجر افغان به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده اند.  

جنرال «آتیم مارول» رئیس اداره پاسپورت و مهاجرت سودان جنوبی روز گذشته (سه شنبه ۶ میزان) که با فرماندهان سرحدی این کشور در شهر «جوبا» پایتخت سودان جنوبی صحبت می کرد، خبر از ورود ۴۰ مهاجر افغان به صورت غیرقانونی به این کشور داد.

جنرال مارول گفت: “به من اطلاع داده شد که ۴۰ مهاجر افغان بدون اطلاع ما و طی کردن مراحل قانونی وارد کشور (سودان جنوبی) شده اند. آنها همگی شان در حال حاضر در یک مکان حضور دارند.”

رئیس اداره پاسپورت سودان جنوبی با بیان این که مشخص نیست این پناهجویان افغان چگونه توانسته اند وارد سودان جنوبی گردند، از شهروندان این کشور خواست تا با آنها همکاری کرده و نیازمندهایشان را رفع سازند.

لازم به ذکر است که کشور سودان جنوبی تقریبا در مرکز قاره آفریقا واقع شده است. این کشور در حدود ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد که براساس آمارها گفته می شود ۸۵ درصد جمعیت آن زیر خط فقط زندگی می کنند.

سودان جنوبی که استقلال خود را ۱۰ سال پیش از سودان بدست گرفت و توسط سازمان ملل و جامعه جهانی نیز به رسمیت شناخته شد، دارای منابع سرشار از نفت است.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا