• انتشار: 8 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24987
پرینت

۳۹ تروریست در درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

مقامات امنیتی می گویند که دست کم ۳۹ تروریست طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات روزانه شان در نقاط مختلف کشور دست کم ۳۹ شورشی مسلح را به هلاکت رسانده و ۳۶ تن دیگر را زخمی ساختند.

خبرنامه وزارت دفاع می نویسد در عملیاتی که در ولسوالی ده یک ولایت غزنی صورت گرفت، ۸ شورشی مسلح کشته شده، ۶ تن دیگر زخمی شده و ۴ عراده موترسایکل شان منهدم گردید. در ولسوالی بهارک ولایت بدخشان نیز ۸ عضو گروه طالبان کشته شده و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز ۸ دهشت افکن را به هلاکت رساندند و ۳ تن دیگر را زخمی ساختند.

در ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب هم ۷ تن از هراس افکنان کشته شده و ۱۱ تن دیگر به شمول یک مبلغ شورشیان به نام «گل محمد» زخمی گردید.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان ۳ تن دهشت افکن کشته شده و ۲ تن زخمی، در ولسوالی میزان ولایت زابل ۳ تن دهشت افن هلاک و ۹ تن دیگر زخمی و در دهنه غوری ولایت بغلان نیز ۲ تن دهشت افکن کشته شده و یک تن دیگر زخمی شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ عملیات تصفیه ی پلان شده و ۱۵ عملیات خاص در ۱۶ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۷۴ پرواز برای حمایت از نیروی اردوی ملی انجام داد و ۶ ضربه به دشمنان وارد کرد.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.