• انتشار: 21 اکتبر 2019
  • ساعت: 16:23
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38887
پرینت
ناظران دستۀ انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی مدعی شدند

ناظران تیم دولت ساز با همکاری پولیس درب اتاق مواد حساس کمیسیون را شکسته اند

ناظران دستۀ انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی ادعا کردند شب گذشته ناظران دستۀ انتخاباتی دولت‌ساز با همکاری نیروهای پولیس و یک کارمند ارشد کمیسیون، قفل محافظتی مرکز معلومات را شکسته وارد اتاق مواد حساس انتخاباتی شده‌اند.

آنان می‌گویند، شام (یک‌شنبه ۲۸ میزان) دبیرخانۀ کمیسیون انتخابات اعلام کرد که کار فنی برای امشب متوقف است و درب مرکز معلومات با حضور ناظران قفل شد، اما ساعاتی بعد خبر رسید که قفل اتاق شکسته شده و ناظران دستۀ دولت‌ساز با همکاری کمیسیون و پولیس داخل این اتاق شده‌اند.

هارون معترف، یکی از ناظران دستۀ ثبات‌وهمگرایی در صفحۀ فیسبوک‌اش نوشت ساعت ۱۱ یک‌شنبه شب از کمیسیون مستقل انتخابات به آنان خبر رسید که قطعۀ ویژۀ پولیس، اتاق‌های مرکز نتایج و دستگاه‌های بایومتریک را باز کرده و در هماهنگی با ناظران دستۀ دولت‌ساز و دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات، اقدام به پروسس مواد حساس کرده‌اند.

آقای معترف می‌گوید، شام گذشته اوضاع در کمیسیون مستقل انتخابات غیرعادی بود و شماری شایعۀ ورود مهاجمان انتحاری به این کمیسیون را پخش کرده‌بودند که به دنبال آن کارمندان این کمیسیون رخصت شدند.

به گفتۀ آقای معترف، پس از این رویداد، دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات نیز اعلام کرد که یک‌شنبه شب کار پروسس و بررسی آرا تعطیل‌ست و ناظران می‌توانند بروند، اما برخی از ناظران دستۀ دولت‌ساز همچنان در کمیسیون حضور داشتند.

این ناظر دستۀ ثبات‌وهمگرایی می‌گوید، اینکه آیا به آرای مردم در مرکز معلومات کمیسیون دستبرد زده‌شده یا نه هنوز جزییاتی در دست نیست و این موضوع به زودی روشن خواهد.

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در اعتراض به این موضوع در صفحۀ فیسبوک‌اش نوشت تلاش «مذبوحانۀ» پولیس و ناظران دستۀ دولت‌ساز برای شکستن قفل‌های مرکز معلومات کمیسیون انتخابات، کودتای نظامی علیه آرای پاک مردم و بی‌اعتبار ساختن روند انتخابات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.