• انتشار: 10 سپتامبر 2019
  • ساعت: 02:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37595
پرینت

رئیس تازه ریاست عمومی امنیت ملی معرفی شد

آقای سراج پیش از این به‌عنوان معاون عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی و اجمل عابدی نیز پیش از این به عنوان معاون پالیسی این ریاست کار می‌کردند.

رییس‌جمهور اشرف غنی روز دوشنبه، ۱۸ سنبله طی مراسمی احمدضیا سراج را به‌ عنوان سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی کشور معرفی کرد.

همچنان در این مراسم، اجمل عابدی از سوی رییس‌جمهور غنی به‌ عنوان معاون عملیاتی (اپراتیفی) این ریاست معرفی شد.

آقای سراج پیش از این به‌عنوان معاون عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی و اجمل عابدی نیز پیش از این به عنوان معاون پالیسی این ریاست کار می‌کرد.

سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی کشور در حالی امروز از سوی رییس‌جمهوری کشور معرفی می‌شود که محمدمعصوم استانکزی چهار روز پیش (پنج‌شنبه، ۱۴ سنبله) از این سمت استعفا کرده بود.

همزمان با آن آقای غنی گفته بود او این استعفا را به‌خاطر کشته‌شدن چهار عضو یک خانواده در شهر جلال، مرکز ولایت ننگرهار در جریان عملیات نیروهای قطعه‌ی «۰۲ امنیت ملی» پذیرفته است.

این حمله‌ی نیروهای امنیت ملی یک روز پیش از این استعفا (چهارشنبه، ۱۳ سنبله) در ساحه‌ی «مجبورآباد» در ناحیه‌ی چهارم شهر جلال‌آباد راه‌اندازی شده‌بود.

به دنبال این حمله، شماری از باشندگان شهر جلال‌آباد دست به اعتراض زدند و جسد کشته‌شدگان آن را در پیش‌روی ساختمان این ولایت انتقال دادند.

آنان از حکومت افغانستان خواستند این حمله را بررسی و عوامل آن را مجازات کنند.

پس از آن رییس‌جمهوری کشور اعلام کرد هیأتی برای بررسی این رویداد به این شهر فرستاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.