• انتشار: 14 ژانویه 2017
  • ساعت: 18:13
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17488
پرینت

۳۳ هراس افکن طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

مقامات امنیتی می گویند دست کم ۳۳ تن از هراس افکنان طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشته شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (شنبه) نوشته است که دست کم ۳۳ دهشت افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشته شده و ۴۹ تن دیگرشان زخمی شده اند.

این وزارت گفته است که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات های روزانه شان طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعدد دیگری در برخی نقاط کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، دست کم ۳۳ تن از هراس افکنان کشته شده و ۴۹ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع جزئیات برخی از این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا صورت گرفت، ۱۳ تن از هراس افکنان کشته شده و ۲۵ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی شینواری ولایت ننگرهار نیز ۶ هراس افکن کشته شده، ۳ تن دیگر زخمی و ۶ تن دیگر به شمول یک فرمانده محلی گروه داعش دستگیر شدند.

همچنین ۱۱ تن از شورشیان طالبان نیز در مربوطات ولسوالی های آب بند و اندر ولایت غزنی کشته شده و ۱۹ تن دیگرشان نیز زخمی شدند. ۹ عراده موتر سایکل شورشیان نیز منهدم گردید.

به همین ترتیب، در عملیاتی در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات نیز ۳ دهشت افکن کشته شده، ۲ تن زخمی و ۶ عراده موتر، یک عراده زرنج مملو از مواد انفجاری، یک باب مخفیگاه شورشیان و ۲۰ جوره لباس نظامی منهدم گردید.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.