• انتشار: 22 آوریل 2020
  • ساعت: 12:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43932
پرینت

۳۰ نیروی امنیتی در حمله طالبان در سرپل کشته و زخمی شدند

ذبیح‌الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل گفت جنگ‌جویان گروه طالبان این حملات‌ را ناوقت شب گذشته (سه‌شنبه، ۲ ثور) راه‌اندازی کرده بودند.

 منابع محلی در ولایت سرپل تأیید می‌کنند در حملات جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی‌های سانچارک و سوزمه‌قلعه‌ی این ولایت ۱۱ سرباز نیروهای دولتی کشته شده‌اند.

ذبیح‌الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل گفت جنگ‌جویان گروه طالبان این حملات‌ را ناوقت شب گذشته (سه‌شنبه، ۲ ثور) راه‌اندازی کرده بودند.

به گفته‌ی او، درگیری‌ها میان دوطرف تا بامداد امروز ادامه یافته است.

آقای امانی توضیح داد از ۱۱ سرباز نیروهای دولتی، هشت سرباز آن در روستای «مسجد سبز» ولسوالی سانچارک و سه نفر دیگرشان در روستای «طیاره‌میدان» ولسوالی سوزمه‌قلعه کشته شده‌اند.

او گفت اکثریت این سربازان از نیروهای پولیس محلی بودند.

در همین حال، سخن‌گوی والی سرپل گفت ۱۹ سرباز دیگر نیز در جریان درگیری‌ها در این حملات طالبان زخمی شده‌اند. از این میان، ۱۰ نفر آنان در ولسوالی سانچارک و ۹ نفر دیگرشان در ولسوالی سوزمه‌قلعه زخمی شده‌اند.

ذبیح‌الله امانی تأکید کرد این حملات طالبان هم‌اکنون با اعزام نیروهای بیشتری در ساحات درگیری دفع شده است.

او علاوه کرد در این حملات به جنگ‌جویان طالبان نیز تلفاتی سنگینی وارد شده، اما رقمی از تلفات این گروه تا کنون مشخص نشده است.

ولایت سرپل در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.