• انتشار: 30 مارس 2016
  • ساعت: 17:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8443
پرینت
سخنگوی والی هرات:

۳۰ درصد ولسوالی شیندند در اختیار مخالفان مسلح قرار دارد

مقامات محلی هرات می گویند که هم اکنون ۳۰ درصد از اراضی ولسوالی شیندند در اختیار مخالفان مسلح قرار دارد و در پیوند به همین موضوع، عملیات نیروهای امنیتی برای پاکسازی کامل این ولسوالی به شدت در جریان است.

به گفته این مقامات، عملیات نیروهای امنیتی کشور تحت نام “عزم” در ولسوالی شیندند ولایت هرات بشدت در جریان دارد و تاکنون ۱۰۰ تن از طالبان  مسلح کشته شده اند.

از سویی دیگر آصف رحیمی والی هرات به ولسوالی شیندند سفر کرده و به نیروهای امنیتی دستور داده است که این ولسوالی باید به طور کامل از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شود.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به خبرگزاری رها گفت هم اکنون تنها ۳۰ درصد از ولسوالی شیندند در تصرف مخالفان مسلح قرار دارد و نیروهای امنیتی با افزایش عملیات خود، ۱۰۰ شورشی مسلح را به هلاکت رسانده اند و ۱۱۰ شورشی دیگر را نیز زخمی کرده اند.

وی می گوید بین افراد کشته شده چند تن از فرماندهان برجسته طالبان مسلح نیز دیده می شود و ۲ فرد دیگر از آنان در این عملیات دستگیر شده اند.

آقای جیلانی گفت که در این عملیات نظامی، نیروهای امنیتی همچنین ۵۱ وسیله نقلیه طالبان مسلح را تخریب کرده اند.

گفتنی است عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند هرات از چند روز بدین سو آغاز شده که تاکنون دستاوردهای مطلوبی را به دنبال داشته است.

امیرعلی فولادی- هرات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.