• انتشار: 13 فوریه 2021
  • ساعت: 12:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54321
پرینت
در بلخ

۳۰ جنگجوی طالبان در انفجار ماین دست ساز خود کشته شدند

قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعلام کرد دست‌کم ۳۰ جنگ‌جوی طالبان به شمول ۶ عضو خارجی این گروه در انفجار ماین خودساخت آنان در ولایت بلخ کشته شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین اعلام  کرد دست‌کم ۳۰ جنگ‌جوی طالبان به شمول ۶ عضو خارجی این گروه در انفجار ماین خودساخت آنان در ولایت بلخ کشته شده‌اند.

این قول اردو امروز (شنبه، ۲۵ دلو) در خبرنامه‌یی آورد این جنگ‌جویان گروه طالبان در روستای «قلتا» از مربوطات ولسوالی دولت‌آباد ولایت بلخ کشته شده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که ماین دست‌ساخت طالبان پس از آن انفجار کرده است که ده‌ها جنگ‌جوی این گروه برای فراگیری ماین‌سازی در یک مسجد گرد هم ‌آمده بودند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در مورد هویت شش عضو خارجی این گروه که در این انفجار کشته شده‌اند، جزییات بیشتری ارایه نکرده است. بر اساس معلومات این قول اردو، این اعضای خارجی طالبان در بخش ماین‌سازی و جابه‌جایی ماین و مواد انفجاری با این گروه همکاری می‌کردند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

قابل ذکر است از یک هفته به این‌سو درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولایت بلخ افزایش یافته است. هفتۀ گذشته بیش از یک‌صد جنگ‌جوی طالبان در این ولایت کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.