• انتشار: 12 آگوست 2017
  • ساعت: 16:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23512
پرینت
وزارت انرژی و آب:

۳ پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸٫۵ میلیون یورو در کاپیسا افتتاح می شود

وزارت انرژی و آب کشور اعلام کرده است که ۳ پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸٫۵ یورو را در ولایت کاپیسا افتتاح می کند.

دفتر مطبوعاتی وزارت انرژی و آب با ارسال خبرنامه ای نوشته است که این وزارت ۳ پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸٫۵ میلیون یورو را در ولایت کاپیسا امروز (شنبه) افتتاح می کند.

براساس خبرنامه، این پروژه های انکشافی که شامل خطوط انتقال برق و سب استیشن می باشند، امروز شنبه توسط این وزارت در ولایت کاپیسا افتتاح می گردد.

این سه پروژه شامل:

تمدید لین ۱۱۰KV  از بند نغلو در کابل تا تپه احمد بیگ در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا به طول ۴۴ کیلومتر

ساخت سب استیشن ۱۱۰/۲۰KV  در تپه احمد بیگ ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا

شبکه های توزیعی برق ۲۰/۰٫۴kV  مرحله اول ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا

خبرنامه می افزاید که وزارت انرژی و آب مطابق پلان خود کفایی انرژی و برنامه های جامع سکتور انرژی کشور این پروژه ها را در ولایت کاپیسا به انجام رسانده است که هر سه پروژه به گونه ‌ی کامل اجرا شده و آماده بهره برداری می باشند.

از پروژه های یاد شده دوازده هزار خانواده بهره ‌مند می‌شوند که از این میان ۸۰۰۰ خانواده باشنده‌ های ولسوالی نجراب و ۴۰۰۰ دیگر باشنده ‌های ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می ‌باشند.

مقام ها در وزارت انرژی و آب می گویند که این میزان مستفید شونده ‌ها تا هم اکنون میتر برق دریافت نموده و به زودی میزان مستفید شوندگان این پروژه ها با اخذ میتر افزایش خواهد یافت.

قابل یادآوریست که این شبکه های انتقال برق، بخشی از شبکه ملی برق کشور را تشکیل داده و سه ولسوالی تگاب٬ نجراب و هله سای ولایت کاپیسا را در مرحله نخست زیر پوشش قرار می دهد.

خبرنامه همچنین می نویسد که هزینه این پروژه ها ۱۸.۵ میلیون یورو است که ۱۵.۵ میلیون یورو از سوی کشور فرانسه کمک شده و ۳ میلیون دیگر آن از سوی دولت افغانستان پرداخت شده است.

براساس منبع، وزارت انرژی و آب از همکاری های دولت فرانسه بویژه کمک هایی که در بخش انکشاف شبکه برق افغانستان انجام شده سپاسگزاری نموده و خواهان همکاری های بیشتر در این راستا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.