بین الملل

۳ سرباز پاکستانی در وزیرستان شمالی کشته شدند

ارتش پاکستان می گویند که سه سرباز این کشور در منطقه «دیواگر» در وزیرستان شمالی طی درگیری با «تروریستان» از آنسوی مرز افغانستان کشته شدند.

دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان در بیانیه ای امروز (شنبه ۳ ثور) گفته است که تروریستان از آنسوی مرز افغانستان به سوی سربازان پاکستانی آتش گشودند که در نتیجه آن ۳ سرباز کشته شدند.

بیانیه علاوه کرده است که در مقابل سربازان پاکستانی نیز به شلیک آنها پاسخ داده، اما تروریستان توسط تیراندازی خود متحمل تلفات سنگینی شدند.

ارتش پاکستان می گوید که وقوع این گونه حملات قویا محکوم است و از حکومت افغانستان می خواهد تا جلوی فعالیت های تروریستی را از خاک خود بگیرد.

قابل ذکر است که حدود ۱۰ روز پیش نیز جنگجویان وابسته به تحریک طالبان پاکستان به سربازان پاکستانی در وزیرستان شمالی حمله کرده و ۷ تن از آنان را کشتند.

پاکستان نیز با ادعای هدف قرار دادن پناهگاه های این جنگجویان نقاطی را در خاک افغانستان در ولایات کنر و خوست بمباران هوایی کرد.

در این بمباران ها اما دست کم ۴۷ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان که عمدتا بیجاشدگان وزیرستان شمالی بودند کشته شدند.

این اقدام پاکستان با واکنش تند مقام های طالبان و شهروندان افغانستان مواجه شد و آن را نقض حریم و تجاوز آشکار به حاکمیت ارضی افغانستان قلمداد نمودند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا