• انتشار: 20 ژانویه 2021
  • ساعت: 11:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53557
پرینت

۳ سرباز اردوی ملی در تیراندازی افراد مسلح ناشناس در هرات کشته شدند

بر اساس معلومات سخنگوی فرماندهی پولیس هرات، سه سرباز ارتش ملی در تیراندازی افراد مسلح جان باخته و چهار سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

منابع امنیتی در ولایت هرات می‌گویند سه سرباز ارتش ملی در پی تیراندازی افراد ناشناسی در مرکز شهر هرات جان باخته‌ و چهار سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات می‌گوید این رویداد حوالی ساعت ۰۷:۰۰ بامداد امروز (چهارشنبه، اول دلو) در ساحۀ پای منارهای از مربوطات مرکز شهر هرات رخ داده است.

آقای ولی‌زاده می‌افزاید این دو فرد مسلح بر یک موترسایکل سوار بودند و پس از تیراندازی بالای سربازان ارتش از ساحه فرار کرده‌اند.

بر اساس معلومات سخنگوی فرماندهی پولیس هرات، سه سرباز ارتش ملی در این رویداد جان باخته و چهار سرباز دیگر زخمی شده‌اند. این رویداد در حالی رخ داده است که ده سرباز ارتش سوار بر یک رنجر به سوی وظیفه در حال حرکت بوده‌اند.

مسوولیت این حمله‌ را تاکنون گروهی بر عهده نگرفته است.

گفتنی است که اخیراً حمله‌های هدف‌مندی که بیشتر خبرنگاران، عالمان دین، فعالان مدنی و کارمندان ملکی و نظامی دولت را هدف قرار می‌دهد، در سطح کشور افزایش یافته است. تاکنون مشخص نیست که چه گروهی در پشت این حمله‌ها قرار دارد، اما مسوولان نهادهای امنیتی طالبان را عامل حمله‌های هدف‌مند در کشور می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.