• انتشار: 12 آوریل 2020
  • ساعت: 03:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43482
پرینت

۲۲ تیم سیار شناسایی مبتلایان به کرونا در کابل آغاز به کار کرد

وحیدالله مجروح، مشاور وزارت صحت عامه در نشستی خبری در کابل گفت این ۲۲ واحد سیار شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا، روز شنبه در ۲۲ ناحیۀ شهر کابل مستقر شدند تا رویدادهای مشکوک به ویروس کرونا را خانه‌به‌خانه جست‌وجو کنند.

وزارت صحت عامه از ایجاد ۲۲ واحد سیار شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در شهر کابل خبر می‌دهد.

وحیدالله مجروح، مشاور وزارت صحت عامه در نشستی خبری در کابل گفت این ۲۲ واحد سیار شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا، روز شنبه در ۲۲ ناحیۀ شهر کابل مستقر شدند تا رویدادهای مشکوک به ویروس کرونا را خانه‌به‌خانه جست‌وجو کنند.

آقای مجروح می‎گوید که این واحدها، آموزش‌های اولیه را فرا گرفته‌اند.

پیش ‌از این نیز ۵ واحد سیار شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در هرات ایجاد شده که به گفتۀ مسئولان وزارت صحت عامه، نتیجۀ کار آنان در شناسایی افراد مشکوک به کووید ۱۹، موثر بوده ‌است.

در این حال، اعضای کمیتۀ اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به ‌منظور نظارت و بررسی رعایت محدودیت‌های گشت‌وگذار و نیز رهنمودهای بهداشتی از سوی شهروندان، از ناحیه‌ها و ولسوالی‌های کابل بازدید کرده‌اند.

بی‌نظیر بکتاش، عضو کمیتۀ اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت آنان در ۲۲ ناحیۀ کابل که ۱۴ ولسوالی را شامل می‌شود، برنامۀ آگاهی‌دهی را برای شهروندان راه‌اندازی کرده‌اند.

به گفتۀ بانو بکتاش، اعضای کمیتۀ اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، آگاهی‌دهی و توصیه‌های بهداشتی را توسط بلندگوها و پخش آگهی در نقاط مختلف کابل به گوش شهروندان می‌رسانند.

از سوی دیگر، باشندگان پل‌علم مرکز ولایت لوگر می‌گویند شماری از باشندگان این شهر به وضع محدودیت گشت‌وگذار توجه نمی‌کنند. آنان هشدار می‌دهند، در صورتی که وضعیت به همین‌گونه دوام کند، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این ولایت افزایش خواهد یافت.

به گفتۀ باشندگان این ولایت، بیشتر مردم به سبب داشتن مشکلات اقتصادی به قرنطینه توجه نمی‌کنند و حکومت را مکلف می‌دانند تا به خانواده‌های نیازمند، مواد خوراکی و غیرخوراکی کمک کند.

تاکنون ویروس کرونا به ۲۷ ولایت کشور شیوع پیدا کرده و ۵۵۵ تن به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۸ تن جان باخته و ۳۷  تن دیگر بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.