• انتشار: 17 ژوئن 2020
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44956
پرینت

۲۰ سرباز هندی در درگیری مرزی با چین کشته شدند

برای نخستین بار در دهه های اخیر درگیری مرزی میان نیروهای هندی و چینی سبب کشته شدن ۲۰ سرباز هندی شد.

مقامات هندی ابتدا از کشته شدن سه تن در این درگیری خبر دادند، اما سخنگوی اردوی این کشور روز سه شنبه گفت در منازعه مسلحانه میان نیروهای نظامی دو کشور دست کم ۲۰ سرباز هندی کشته شده اند.

او گفت ۱۷ تن از این سربازان دوشنبه شب با جراحت های شدید در سرمای زیر صفر درجه مانده بودند و در پی این جراحت‌ها جان داده اند.

از تلفات جانب چین در این درگیری تا حالا گزارشی در دست نیست، اما سردبیر روزنامه دولتی چین «گلوبال تایمز» در توییتر نوشت از کشته شدن سربازان چینی در این درگیری اطلاعاتی دریافت کرده است.

به گزارش رسانه های هندوستان‌، این نخستین درگیری میان دو کشور در دهه های اخیر می باشد که کشته و زخمی برجا گذاشته است.

تنش میان این دو قدرت اتمی که بزرگ ترین جمعیت ها را در سطح جهان دارند، از هفته ها به اینسو بر سر مسایل مرزی به شدت افزایش یافته است. در پی این وضعیت هر دو کشور هزاران سرباز خود را در منطقه مرزی لداخ در هیمالیا مستقر نموده اند.

این در حالی است که چند روز قبل یک زد و خورد تن به تن با مشت و لگد و پرتاب سنگ میان نیروهای دو کشور رخ داده بود.

چین مناطق نمک خیز و کوهستانی اکسای میان کشمیر و تبت را در جنگ کشمیر در اواسط قرن بیستم تصرف نموده است. چین در سال ۱۹۶۲ در نتیجه یک جنگ کوتاه بر هندوستان غالب گردید.

در سال های اخیر به تکرار زد و خوردهایی در مناطق مرزی دو کشور صورت گرفته اما تلفات نداشته است. پس از یک درگیری در ایالت سیکیم هندوستان که در نتیجه آن چندین تن از سربازان چین و هندوستان زخمی شدند، هردو کشور هزاران سرباز خود را در این منطقه توظیف و مستقر نمودند.

در ادامه اختلافات میان دو کشور، همچنان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا به هر دو کشور پیشنهاد نمود که حاضر به میانجیگری می باشد. هندوستان این پیشنهاد ترامپ را به طور محترمانه رد نمود. اما چین با توجه به اختلافاتی که با ایالات متحده امریکا دارد، به این پیشنهاد ترامپ هیچگونه اهمیتی قایل نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.