• انتشار: 2 فوریه 2021
  • ساعت: 10:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53989
پرینت

۲ انفجار در کابل شش زخمی بر جای گذاشت

وقوع دو انفجار صبح امروز چهارشنبه در نقاط مختلف کابل شش زخمی بر جای گذاشت

فرماندهی پولیس کابل تأیید می‌کند در دو انفجار جداگانه در شهر کابل، شش نفر زخمی شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل گفت رویداد اول حوالی ساعت ۷:۳۵ صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۴ دلو) در ساحه‌ی «جوی شیر»، از مربوطات ناحیه‌ی دوم شهر کابل رخ داد.

آقای فرامرز افزود این رویداد ناشی از انفجار ماین بود که یک عراده واسطه‌ی نوع «افرست» را هدف قرار داد. به گفته‌ی او، در این انفجار دو منسوب امنیتی زخمی شده‌اند.

همچنان سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل گفت انفجار دومی حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز در چهارراهی «سلیم کاروان»، از مربوطات ناحیه‌ی چهارم شهر کابل رخ داده است.

به گفته‌ی او، در این انفجار چهار غیرنظامی زخمی شده‌اند. زخمیان هم‌اکنون برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

فردوس فرامرز توضیح داد این رویداد ناشی از انفجار ماین بوده و یک عراده موتر نوع «فرونر» را هدف قرار داد.

هنوز مسئولیت این دو انفجار را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است.

روز گذشته نیز شهر کابل شاهد دو انفجار ماین بود. انفجار نخست در «چهارراهی شهید»،‌ از مربوطات ناحیه‌ی دهم شهر کابل رخ داد. این انفجار که موتر حامل خشنود نبی‌زاده، رییس دفتر وزیر دولت در امور صلح را هدف قرار گرفته بود، تلفاتی در پی نداشت.

ساعتی پس از وقوع این انفجار، یک انفجار در ساحه‌ی «جنگلک»، از مربوطات ناحیه‌ی هفتم شهر کابل رخ داد. در این انفجار که یک موتر ارتش هدف قرار گرفته شده بود، یک نظامی و یک غیرنظامی کشته شدند. همچنان یک نظامی دیگر نیز در نتیجه‌ی آن زخمی شد.

در چند ماه گذشته در شهر کابل انفجار ماین‌ها و ترورهای هدفمند به‌صورت نگران‌کننده افزایش یافته است. اما این رویدادها علی‌رغم وعده‌ی حکومت برای مهار آن‌ها، هنوز به وقوع می‌پیوندد و قربانی می‌گیرد.

مسئولیت بیشتر آن‌ها را شخص و یا گروهی به عهده نگرفته است، اما دولت همواره این رویداد را به گروه طالبان نسبت داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.