• انتشار: 1 می 2018
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27906
پرینت

۱۹ تن طی یک هفته به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

پولیس مبارزه علیه مواد مخدر طی یک هفته گذشته دست کم ۱۹ تن را در پیوند به ۱۹ قضیه قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده و با دوسیه های مربوطه شان به مراکز عدلی و قضایی مربوطه ارجاع داده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات با ارسال خبرنامه ای نوشته است که طی یک هفته گذشته دست کم ۱۹ تن در پیوند به ۱۹ قضیه مختلف قاچاق مواد مخدر از سطح کشور بازداشت شده و با دوسیه های مربوطه شان به مراکز عدلی و قضایی مربوطه فرستاده شده اند.

براساس خبرنامه مذکور، از جمله متهمین یاد شده ۳ تن، کسانی اند که قصد انتقال مواد مخدرنوع هیرویین  و پول نقد را که در بطن و بکس های سفری شان جا زده بودند؛ ازمیدان هوایی بین المللی حامد کرزی به شهردهلی کشورهندوستان داشتند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر می افزاید که این افراد از سطح ولایات کابل، هرات، زابل، بلخ، کاپیسا، کندهار و ننگرهار بازداشت شده و به طور مجموع از نزد آنها مقدار ۸۹ کیلوگرم هیروئین، بیش از ۱۸ کیلو تریاک، ۲۵۱۱ کیلوگرم چرس، بیش از ۵۹ کیلوگرم مواد کیمیایی جامد، ۱۹۴۵ کیلوگرم شیشه، ۱۳۵ عدد قرص های روانگردان (K)، مبلغ ۴۲۵۹۲ افغانی، ۱۹۵۰ دالر آمریکایی، ۱۳۵۴۰ روپیه هند، ۳۰۰۰ روپیه پاکستان، ۲۰ دستگاه تلفن همراه، ۳ عراده واسطه نقلیه، و ۲ اسلحه مختلف کشف و بدست آمده است.

همچنین بر بنیاد خبرنامه، طی هفت روز گذشته، محکمه ابتدائیه مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر، ۷ تن را طی جلسات علنی قضایی در پیوند به ۴ قضیه قاچاق مواد مخدر از ۱ سال و۱ ماه الی ۲۰ سال محکوم به مجازات حبس کرده وهمچنین طی این مدت ۱۲ تن از جانب محکمه استیناف مبارزه با جرایم مواد مخدر و مسکرات طی جلسات علنی در پیوند به ۸ قضیه به حبس های مختلف تنفیذی محکوم به مجازات شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.