اجتماعی

۱۸ کارمند شرکت برشنا در بغلان به شکل دسته جمعی برکنار شدند

منابع محلی در ولایت بغلان می گویند که ۱۸ کارمند شرکت برشنا به دستور مقام‌های ارشد مرکزی این شرکت برکنار و به ‌جای آن‌ها ۱۸ تن از نزدیکان مسئولان کنونی طالبان که سابقه فعالیت نظامی دارند، مقرر شده اند.

از سویی هم یک منبع معتبر که نمی‌خواهد نامش در خبر گرفته شود، ادعا دارد که تمامی افراد برکنار شده توسط شرکت حوزوی برشنای کندز از «یک قوم» هستند و بجای آنها افراد غیرمسلکی گماشته شده اند که تخصص کافی در حوزه برق‌ رسانی ندارند.

طالبان پیش از این نیز در مواردی گوناگون کارمندان ارشد دولتی، استادان دانشگاه، اعضای نهادهای عدلی و قضایی و کارمندان نهادهای مسلکی را به‎ گونه دسته جمعی برکنار و افراد دیگری را از نزدیکان خود به‌ جای‌ آنها گماشته اند.

محمد سلیم [نام مستعار] یکی از کارکنان برکنار شده شرکت برشنا در بغلان می گوید که طالبان اعضای خود را بجای افراد مسلکی مقرر نموده است که ۱۸ تن از افراد این گروه شامل بخشهای عملیاتی و تجارتی نام نویسی و به ریاست عمومی جهت تقرر معرفی شدند.

لازم به ذکر است که مکتوب تقرر این افراد به دست بعضی از رسانه های ملی و بین المللی به نشر رسیده است که توسط رئیس حوزوی کندز تایید شده است.

در همین حال معلومات یک منبع معتبر که نمی‌خواهد نامش در گزارش ذکر شود، نشان می‌دهد که بیشتر افراد برکنار شده از شرکت برشنا در بغلان مربوط به قوم تاجیک هستند.

منبع همچنین ادعا دارد بست‌هایی که این افراد از آن‌ها منفک شده‌اند، بخش‌های مسلکی شرکت برق است و باید کسانی گماشته شوند که دانش و تجربه مسلکی در بخش برق‌رسانی دارند؛ اما به گفته آن‌ها، کارمندانی که به تازگی مقرر شده اند، غیرمسلکی اند و سابقه کار مسلکی را نیز ندارند.

تاکنون مقام‌های ارشد شرکت مرکزی برشنا و مقام‌های شرکت حوزوی برشنا در کندز در پیوند به برکناری ۱۸ کارمند مسلکی و تقرر افراد غیرمسلکی به جای آنها، واکنشی نشان نداده و اظهار نظری نکرده ‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا